PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczyć się trzeba całe życie

  • JL    13 października 2010 - 10:24

W Krakowie i w Gorlicach powstanie Centrum Kształcenia Ustawicznego. Sejmik Małopolski ma na najbliższej sesji podjąć uchwały w tej sprawie.
Zgodnie z europejską strategią uczenia się przez całe życie samorząd woj. małopolskiego uważa, że powinna powstać placówka kształcenia ustawicznego o zasięgu ponadregionalnym. Jej oferta ma odpowiadać oczekiwaniom pracodawców i pracowników.

Utworzenie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Krakowie stanowi uzupełnienie i wzbogacenie oferty edukacyjnej Małopolski. Zakres działalności Centrum Kształcenia Ustawicznego w Krakowie obejmować będzie kształcenie ustawiczne w szkole dla dorosłych wchodzącej w jego skład oraz w formach pozaszkolnych. Korzystać będzie ono z mienia ruchomego i nieruchomego Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych nr 3 w Krakowie, co pozwoli na racjonalne wykorzystanie nowoczesnej i pozostającej w dyspozycji szkoły bazy dydaktycznej.

Podobne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gorlicach korzystać będzie z mienia ruchomego i nieruchomego Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Gorlicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.