PARTNER PORTALU
  • BGK

Unia dofinansuje edukację

  • KB    13 kwietnia 2010 - 09:10
Unia dofinansuje edukację

Unijne dofinansowanie otrzymały projekty, dzięki którym zostanie podniesiona jakość kształcenia lubuskiej młodzieży.
Ponad 2 mln zł dofinansowania zarząd województwa lubuskiego przeznaczył na rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie. Dofinansowanie otrzymały trzy projekty: „Już dzisiaj zadbaj o własne jutro. Wyrównanie szans edukacyjnych i rozwijanie zainteresowań uczniów ZST w Zbąszynku” Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Zbąszynku, „Razem ku przyszłości” Technikum Leśne w Rogozińcu oraz „Nowe specjalizacje szansą na rynku pracy” Miasto Zielona Góra/Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze.

„Już dzisiaj zadbaj o własne jutro. Wyrównanie szans edukacyjnych i rozwijanie zainteresowań uczniów ZST w Zbąszynku” to projekt, którego celem jest wyrównanie dysproporcji edukacyjnych, poszerzenie wiedzy, rozwinięcie umiejętności i zainteresowań uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku. Zaplanowano udział w bloku zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających hobbystycznych. Kwota dofinansowania projektu wynosi 652 tys. zł.

Celem projektu „Razem ku przyszłości” jest nabycie przez uczniów Technikum Leśnego specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu wyuczonego zawodu a tym samym zwiększenie kwalifikacji zawodowych umożliwiających podjęcie pracy w leśnictwie. Kwota dofinansowania wynosi 558 tys. zł.

Projekt „Nowe specjalizacje szansą na rynku pracy” ma na celu modernizację procesu kształcenia poprzez uruchomienie w szkole nowych kierunków specjalizacji i zorganizowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla 180 uczennic i uczniów szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, nabycie nowych i doskonalenie nabytych umiejętności przez uczennice/ów, rozbudzenie zainteresowania nowymi specjalizacjami, podwyższenie poziomu wiedzy z ICT, podniesienie poziomu i jakości wykształcenia społeczeństwa. Kwota dofinansowania wynosi 984 tys. zł.

Projekty realizowane będą w ramach priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.