PARTNER PORTALU
  • BGK

Unia wesprze opolskie szkoły

  • KB    1 kwietnia 2010 - 11:14

Ponad 7 i pół miliona złotych zasili konta szkół w województwie opolskim w ramach wsparcia unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Podczas uroczystego podpisania umów z 12 beneficjentami marszałek województwa Józef Sebesta podkreślał, iż pieniędzy na edukację na żadnym szczeblu nie powinno zabraknąć.

- Taki będzie rozwój województwa na ile wyedukujemy młode pokolenie, na ile będzie ta młodzież wyedukowana - na tyle posiądzie umiejętność odnalezienia się w konkurencyjnej gospodarce i nowoczesnym społeczeństwie - powiedział marszałek.

Wsparcie lokalnej infrastruktury edukacyjnej zapisane w RPO w poddziałaniu 5.1.2 objęło m.in. modernizacje szkół, wyposażenia placówek w nowoczesny sprzęt, poprawę jakości bazy dydaktycznej a także przebudowę niektórych sal lekcyjnych.

Umowy podpisali przedstawiciele 12 gmin - beneficjenci takich projektów jak m.in. "Nowoczesna szkoła" z Praszki , "Przyrodnicze Centrum Doświadczenia i Prezentacji Świata" z Bogacicy oraz "Remont budynku Szkoły Podstawowej w Zalesiu Śląskim".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • weneca, 2010-04-02 11:02:39

    nie Unia lecz swoi tz. Niemcy