PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijna dotacja na projekt „Aktywni rodzice na start!”

  • PAP    2 lipca 2011 - 10:25
Unijna dotacja na projekt „Aktywni rodzice na start!”

Niepracujące i wychowujące dzieci mamy z Zawiercia mogą rozwijać pasje i umiejętności wychowawcze, dzięki rozpoczynającemu się wkrótce w mieście projektowi „Aktywni rodzice na start!”.
Na jego pomysł wpadły cztery młode mieszkanki Zawiercia, które spostrzegły, że dla kobiet na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, albo nieaktywnych zawodowo, bardzo mało jest ofert ciekawego spędzania czasu i samodoskonalenia. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki unijnym środkom.

„Pomysł na projekt tlił się w naszych głowach od dawna, ale dopiero szansa uczestnictwa w unijnym programie Młodzież w działaniu pozwoliła na podjęcie konkretnych działań w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia” – powiedziała koordynująca projekt Joanna Walczak.

Projekt adresowany jest do rodziców małych dzieci – od niemowlaków do sześciolatków. Zgłoszenia są przyjmowane do 6 lipca. Uczestnicy przedsięwzięcia wezmą udział w bezpłatnych warsztatach umiejętności wychowawczych (przewidziano m.in. zajęcia z psychologiem dla matek) oraz warsztatach twórczości i fotografii dziecięcej.

„Rodzice zdobędą wiedzę fotograficzną, a przy tym będą mieli okazję do atrakcyjnego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem. Mam nadzieję, że podczas realizacji projektu nawiążą się nowe przyjaźnie, a nasze spotkania posłużą wymianie doświadczeń” – zaznaczyła koordynatorka.

W części zajęć będą uczestniczyć rodzice z dziećmi, inne będą skierowane tylko do rodziców. W tym czasie nad dziećmi, dla których przygotowano pokój zabaw i rozmaite atrakcje, czuwać będzie profesjonalna opiekunka.

Jednym z efektów projektu będzie folder, którego prezentacja odbędzie się podczas wernisażu wystawy wieńczącej przedsięwzięcie. Przedstawione zostaną wówczas zdjęcia małych uczestników warsztatów, które w ramach projektu wykonają ich rodzice.

Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu, które wspiera przedsięwzięcie.

„Pomysł zorganizowania zajęć dla rodziców i ich dzieci z naszego miasta jest bardzo ciekawy, innowacyjny i odpowiada na potrzeby tej konkretnej grupy społecznej. Na pewnie warto go poprzeć, ale przede wszystkim wziąć udział w warsztatach” – zachęca wiceprezes centrum, Paweł Abucki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.