PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne pieniądze dla młodych - zdolnych

  • PAP    7 września 2011 - 11:33
Unijne pieniądze dla młodych - zdolnych

Zarząd województwa lubuskiego zatwierdził listę stypendystów, którzy za bardzo dobre wyniki w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych otrzymają finansowe wsparcie. Stypendia otrzyma 120 lubuskich uczniów.
W całym roku szkolnym będzie to po 3,5 tys. zł dla każdego z nich - poinformowała rzecznik Zarządu Województwa Lubuskiego Mirosława Dulat.

Ta forma pomocy przeznaczona jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Stypendia są finansowane z funduszy unijnych, w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki, który jest jednym z elementów Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego 2011/12 do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze wpłynęło 213 wniosków o przyznanie stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych, zwłaszcza w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych.

W końcu sierpnia br. odbyło się posiedzenie komisji, która uznała, że 21 wniosków nie spełniło wymogów formalnych. W związku z tym, komisja poddała szczegółowej analizie 192 wnioski.

Po ich rozpatrzeniu zarekomendowała na listę stypendystów 120 kandydatów, których w tym tygodniu zatwierdził zarząd województwa lubuskiego. Każdy ze stypendystów będzie otrzymywał po 350 zł miesięcznie, przez 10 miesięcy.

Ten rodzaj stypendiów dla uczniów został przyznany w Lubuskiem po raz czwarty.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.