PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne wsparcie dla Politechniki Radomskiej

  • PAP    25 lipca 2011 - 19:32
Unijne wsparcie dla Politechniki Radomskiej

Ponad 6,7 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Politechnika Radomska na wyposażenie Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn w nową aparaturę naukowo-dydaktyczną. Dokumenty w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Radomiu.
Instytut Eksploatacji Pojazdów i Maszyn zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt do badań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony przed motoryzacyjnymi skażeniami środowiska. Sprzęt będzie wykorzystywany także do kształcenia studentów oraz przeprowadzania szkoleń pracowników z branży motoryzacyjnej.

Według rzeczniczki Politechniki Radomskiej, Anety Mirosz, dzięki projektowi wspieranemu przez UE instytut ma szanse stać się wiodącym w kraju ośrodkiem eksperckim i dydaktyczno-szkoleniowym dla studentów oraz kadry technicznej przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej.

Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Jego całkowita wartość wynosi prawie 8 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.