PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijny program „Myślaczki” i nowa sala przyrody

  • GK/gmina.swidnica.pl    2 września 2011 - 16:57
Unijny program „Myślaczki” i nowa sala przyrody

Uczniowie w gminie Świdnica powitali nowy rok szkolny z programem „Myślaczki” oraz nowoczesną salą przyrody, która czeka na nich w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym.
Projekt „Myślaczki” to indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Świdnica, w całości finansowany ze środków unijnych. Swoim zasięgiem obejmie 6 szkół podstawowych, w których obecnie kształci się łącznie w klasach I-III 420 dzieci (197 dziewcząt i 223 chłopców).

Udział w projekcie umożliwi każdemu uczniowi skorzystanie z oferty edukacyjno-wychowawczo-profilaktycznej, zgodnej z jego indywidualnymi potrzebami, zwiększy stopień i zakres wykorzystania w szkołach aktywizujących metod nauczania oraz zwiększy dostępność i podniesie jakość wsparcia i pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej dzieciom.

W ramach pomocy skierowanej do wszystkich dzieci zostaną zorganizowane warsztaty uczące postaw wzajemnego szacunku wobec siebie, a także unikanie przemocy.

Projekt obejmuje także doposażenie bazy dydaktycznej w pomoce niezbędne do realizacji zaplanowanych zajęć. Łącznie na ten cel władze gminy pozyskały ponad 218 tys. zł. Zajęcia trwać będą do stycznia 2013 r.

Nowoczesna sala przyrody to główna nagroda w konkursie Tauron Ekoenergia o wartości 40 tys. zł jaką wygrali uczniowie szkoły podstawowej w Witoszowie Dolnym. Jego głównym celem było propagowanie ekologicznych przedsięwzięć wykorzystując różnorodne techniki prezentacji.

Uczniowie opracowali EkoDekalog w formie ulotki, zwierający 10 podstawowych zasad oszczędzania energii, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze i ograniczyć emisję CO2. Zorganizowali zbiórkę zużytego sprzętu RTV-AGD, baterii, płyt CD, a także opakowań typu PET.

Oprócz nowoczesnej sali przyrody placówka otrzymała honorowy tytuł: „ Szkoła naturalnie najlepsza”.

Placówka wzbogaciła się o tablicę interaktywną, sprzęt komputerowy, elektroniczny mikroskop, pomoce do nauczania przyrody. Dużą atrakcją będzie wizualizer – miniaturowa kamera na wysięgniku, która po podłączeniu do projektora lub monitora umożliwia pokaz druków i małych form przestrzennych, zastępując w ten sposób tradycyjne rzutniki.

Ze względu na swoje większe możliwości mogą sczytywać obraz nie tylko z folii, ale też ze zwykłej kartki papieru i przedmiotów trójwymiarowych. Nowością jest także zestaw do testowania – wyposażony w specjalne piloty, za pośrednictwem których uczniowie będą indywidualnie udzielać odpowiedzi na pytania wyświetlane na tablicy interaktywnej.

Pozwoli to nauczycielom bardzo szybko uzyskać odpowiedź od wszystkich uczniów niemal w tym samym czasie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.