PARTNER PORTALU
  • BGK

Uniwersytet Śląski prowadzi rekrutację na studia śląskie

  • bad/PAP    25 lipca 2015 - 10:54
Uniwersytet Śląski prowadzi rekrutację na studia śląskie
Absolewnci studiów śląskich znajdą pracę m.in. w samorządzie. Fot. UŚ

Uniwersytet Śląski w Katowicach prowadzi rekrutację na studia śląskie, nabór potrwa do 7 września - poinformował w piątek rzecznik uczelni. Wykłady i konwersatoria prowadzić będą najlepsi znawcy Górnego Śląska w kraju, a studia mają być elitarnym kierunkiem.
Uczelnia poinformowała, że będą to studia interdyscyplinarne, obejmą m.in. kwestie społeczne, prawne, kulturalne, geograficzne, geologiczne, historyczne.

Jak poinformował rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko, będą to studia drugiego stopnia, skierowane do osób, które mają co najmniej licencjat. "Na studiach śląskich mamy 30 miejsc. Dotąd zgłosiło się 5 osób. Jesteśmy spokojni, na pewno uruchomimy kierunek, rekrutacja potrwa do 7 września" - powiedział Szymik-Kozaczko.

Kierunek zostanie uruchomiony na Wydziale Filologicznym

Zajęcia dla studentów nowego kierunku będą prowadzili pracownicy kilku wydziałów UŚ. Program studiów śląskich został opracowany przez wybitnych specjalistów reprezentujących różne dyscypliny wiedzy o Górnym Śląsku - językoznawstwo, literaturoznawstwo, kulturoznawstwo, historia, historia sztuki, socjologia, geografia ekonomiczno-społeczna - co ma gwarantować bardzo wysoki poziom nauczania.

Czytaj też: Urzędnicy nauczą się dyplomacji na Uniwersytecie Śląskim

Po zakończeniu studiów i obronie pracy dyplomowej absolwent uzyska tytuł magistra studiów śląskich.

Uruchomienie tego kierunku jest, jak wskazuje uczelnia, odpowiedzią na zgłaszane od pewnego czasu potrzeby, gdyż wiele osób od dawna deklarowało, że chciałoby studiować problematykę śląską w ramach jednego kierunku.

Zadaniem studiów śląskich będzie m.in. przygotowanie ich absolwentów do pracy w regionalnych instytucjach kultury, samorządowych i pozarządowych.

Oprócz studiów śląskich, uczelnia zamierza uruchomić od października, również m.in. antropologię języka i komunikacji, malarstwo i projekty interdyscyplinarne. W roku akademickim 2015/2016 kandydaci na studia mają do wyboru ponad 70 kierunków i ponad 230 specjalności. Przygotowano łącznie ok. 9,3 tys. nowych miejsc na studiach stacjonarnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2015-07-29 01:06:50

    Czy taki " Śląskoznawca " Po studiach, po doktoracie, Będzie mógł pracować Gdzieś stale na etacie ???