PARTNER PORTALU
  • BGK

Urlop dla poratowania zdrowia dla nauczycieli: wzór skierowania, zakres badania

  • MIW    23 stycznia 2018 - 20:30
Urlop dla poratowania zdrowia dla nauczycieli: wzór skierowania, zakres badania
Nauczyciele czekali na rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia. (fot. /pixabay.com)

Wzór skierowania, zakres, a także tryb przeprowadzania badania lekarskiego w celu udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia określa rozporządzenie Ministra Zdrowia. Oczekiwany przez nauczycieli dokument został dziś (23.01) opublikowany w Dzienniku Ustaw RP.
Rozporządzenie wchodzi w życie od 24 stycznia. Jak można w nim przeczytać, nauczyciel zgłasza się na badanie lekarskie w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania skierowania, przedstawiając lekarzowi dokumentację medyczną z przebiegu dotychczasowego leczenia.

Czytaj: Nauczyciele bez urlopów dla poratowania zdrowia.

Samo badanie obejmuje – jak czytamy – badanie podmiotowe i przedmiotowe, z uwzględnieniem ogólnego stanu zdrowia, oceny układu krążenia, układu ruchu, układu nerwowego, układu oddechowego oraz narządu mowy. Jeśli lekarz uzna za niezbędne przeprowadzenie badań dodatkowych, czy konsultacji specjalistycznych, wystawia nauczycielowi odpowiednie skierowanie.

Orzeczenie lekarskie wydaje się w trzech egzemplarzach, z których jeden otrzymuje nauczyciel, drugi dyrektor szkoły, który skierował nauczyciela na badanie lekarskie, a trzeci jest dołączany do dokumentacji medycznej nauczyciela.

Czytaj: Nauczycielskie urlopy dla poratowania zdrowia. Będzie brakujące rozporządzenie

Wzór skierowania oraz wzór orzeczenia lekarskiego o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia publikujemy w dziale "multimedia".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.