PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd dla młodzieży

  • KB    11 marca 2010 - 11:18

70 różnego rodzaju przedsięwzięć zorganizowanych z myślą o młodych mieszkańcach województwa wesprze w tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
600 tysięcy złotych dofinansowania na realizację tego typu inicjatyw zostało przeznaczone w ramach konkursów na organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży.

- Zależy nam na tym aby oferta spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży z naszego regionu była ciekawa i atrakcyjna. Takie zajęcia to okazja do rozwijania swoich zainteresowań, odnajdywania nowych pasji i poznawania świata. To również świetny sposób na integrację z rówieśnikami – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dofinansowanie trafi na realizację 70 projektów. Otrzymały je między innymi ośrodki kultury, biblioteki, szkoły, różnego rodzaju fundacje i stowarzyszenia a także kujawsko-pomorscy harcerze.

Największe dofinansowanie, w wysokości 233 tysięcy złotych na organizację letniego wypoczynku pod nazwą "My młodzi patrioci – zdobywamy umiejętności, pielęgnujemy historię, poznajemy uroki turystycznych szlaków", otrzymała Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego.

Inne projekty, które uda się zrealizować dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego, to między innymi: "Wakacyjne manewry taneczne", "Rycerskie hece w bibliotece”, a także kurs jazdy konnej dla dzieci i młodzieży z Kruszwicy, zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.