PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd do Spraw Cudzoziemców rozpoczyna akcję edukacyjną w szkołach na temat migracji

  • JS    21 grudnia 2016 - 19:03
Urząd do Spraw Cudzoziemców rozpoczyna akcję edukacyjną w szkołach na temat migracji
W materiałach znajdują się gotowe pomoce dydaktyczne m.in.: mapy, fiszki oraz zdjęcia Fot. Pixabay.com

• W ramach projektu przygotowano scenariusze zajęć lekcyjnych i materiały dydaktyczne dla nauczycieli uczących w podstawówkach, gimnazjach oraz liceach.
•  Ponadto specjaliści Urzędu do Spraw Cudzoziemców oraz współpracujący eksperci będą przeprowadzać lekcje pokazowe.
• Celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat różnorodności świata i zjawisk w nim zachodzących, ze szczególnym uwzględnieniem migracji.
Scenariusze lekcyjne oraz materiały dydaktyczne dotyczą praktycznych, kulturowych i prawnych aspektów migracji. Podzielone zostały na kilka bloków tematycznych np.: cudzoziemcy w Polsce, Polacy w świecie czy języki i obyczaje cudzoziemców. Każdy scenariusz zawiera szacunkowy czas potrzebny do przeprowadzenia lekcji, cele zajęć oraz dokładny opis poszczególnych ćwiczeń, które mogą być realizowane np. w postaci gier.

W materiałach znajdują się także gotowe pomoce dydaktyczne m.in.: mapy, fiszki oraz zdjęcia. Wszystko po to aby zajęcia były atrakcyjne i ciekawe dla uczniów.

Przygotowane materiały odzwierciedlają aktualny stan nauki i w sposób pozbawiony stereotypów przekazują uczniom wiedzę na temat zjawiska migracji, różnorodności kulturowej i językowej. Wskazują także źródła pozyskiwania rzetelnych informacji na ten temat. Opracowania uwzględniają aktualną sytuację migracyjną na świecie i w Polsce.

Scenariusze lekcji oraz pomoce dydaktyczne zostały przygotowane przez Fundację dla Wolności i spełniają wymogi obowiązującej podstawy programowej. Informacje oraz metody zostały dostosowane do wszystkich grup wiekowych młodzieży szkolnej. Przygotowane materiały będą także na bieżąco aktualizowane.

Wszystkie materiały do pobrania oraz informacje dotyczące realizacji lekcji pokazowych można znaleźć na stronie Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Całość działań została zrealizowana przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Projekt jest współfinansowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.