PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd funduje dzieciom gimnastykę korekcyjną

  • chelmonline.pl (A. Prus)    21 września 2011 - 09:15
Urząd funduje dzieciom gimnastykę korekcyjną

Od 1 października 2011 r. Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej rozpocznie, wspólnie z Urzędem Miasta Chełm, program Gimnastyka Korekcyjna dla Dzieci
Program rozpoczyna się od badań specjalistycznych prowadzonych w miesiącu wrześniu przez lekarza ortopedę w placówkach przedszkolnych z terenu miasta Chełm (2, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14).

Od dnia 1 października prowadzone będą, 2 razy w tygodniu dla każdej z grup ćwiczebnych, zajęcia korekcyjne w salach korekty w przedszkolach oraz dodatkowo 1 raz w tygodniu zajęcia uzupełniające na pływalni. W ramach zadania zostanie przeprowadzona integracyjna impreza dla dzieci, rodziców i dziadków – Mikołajki 2011.

Celem realizacji zadania jest kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała, niwelowanie przyczyn powstawania wad postawy u dzieci, harmonijny rozwój psychofizyczny poprzez indywidualnie dobrane ćwiczenia ogólnorozwojowe i pływanie oraz wzmożenie wydolności i sprawności fizyczno – ruchowej, opanowanie przez dziecko i jego środowisko opiekuńcze wiedzy i umiejętności dotyczących spraw jego zdrowia oraz podnoszenie świadomości u dziecka i rodziców jego problemu oraz następstw wynikających z jego pogłębiania.

W badaniach prowadzonych przez ostatnie lata przez Chełmskie TKKF wśród dzieci 5 – 6 letnich w Chełmie, uzyskane wyniki wykazały, że ponad 60 proc. badanych posiada wady postawy, z zaleceniem natychmiastowej korekty.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Ewa, 2011-09-29 07:54:19

    Zapraszam urząd i Klub do wspólpracy z Fundacją "Akademia Zdrowych Pleców" jak również ze Szkoła Zdrowych Pleców zdroweplecy.org tam wiedzą jak to należy robić skutecznie by skala problemu zmniejszała się naprawdę