PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga właściciele i zarządcy zabytków. Są pieniadze za projekty edukacyjne

  • aw/PAP    8 lipca 2016 - 10:59
Uwaga właściciele i zarządcy zabytków. Są pieniadze za projekty edukacyjne

Zgłoszenia należy przesyłać do 26 września (fot.nid.pl)

• Prelekcje, aktywności plenerowe i wystawy można zgłaszać do konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków na najlepszy projekt edukacyjny o dziedzictwie.
• Konkurs skierowano do właścicieli lub zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków.
Konkurs jest kierowany do właścicieli, posiadaczy oraz zarządców obiektów lub obszarów wpisanych do rejestru zabytków.

Jego celem jest promowanie działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków poprzez wybieranie, nagradzanie, a także promowanie najlepszych działań edukacyjnych podejmowanych w tym zakresie przez właścicieli, posiadaczy i zarządców zabytków lub realizowanych we współpracy z nimi w 2015 r.

Na jakie projekty można pozyskać pieniądze?

Mogą wziąć w nim udział projekty edukacyjne, które rozpoczęły się i zostały zrealizowane w 2015 r. oraz m.in. upowszechniały wiedzę o konkretnym zabytku lub przyczyniły się do zwiększania świadomości społecznej dotyczącej jego wartości i znaczenia, a także wpływały na zwiększenie społecznego przekonania o potrzebie zachowania zabytków w dobrym stanie.

Prace można zgłaszać do 26 września w trzech kategoriach: prelekcje, wykłady i warsztaty; aktywności plenerowe oraz wystawy i projekty multimedialne. Każdy projekt może być zgłoszony tylko w jednej kategorii.

Projekty będzie oceniać siedmioosobowe jury. Ogłoszenie listy nominowanych ma mieć miejsce do 24 października br. Uroczyste ogłoszenie wyników jest planowane na listopad br. Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody pieniężne. Zdobywca I miejsca ma otrzymać - 20 tys. zł brutto; II miejsca - 15 tys. zł brutto; III miejsca - 10 tys. zł brutto; a wyróżnienia - 5 tys. zł brutto.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie www.nid.pl.

Konkurs ogłaszany jest przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Nadzór nad nim sprawuje Generalny Konserwator Zabytków, a Narodowy Instytut Dziedzictwa realizuje procedurę konkursową. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.