W bełchatowskiej szkole podsumowano akcję "Warto być dobrym"

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie z końcem roku szkolnego podsumowano akcję „Warto być dobrym”. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, a działania odbywały się pod patronatem minister Edukacji Narodowej i UNESCO.
W bełchatowskiej szkole podsumowano akcję "Warto być dobrym"
Akcja "Warto być dobrym" kampania edukacyjna kreująca w dzieciach dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.

Głównym elementem pierwszej edycji akcji był konkurs, skierowany do uczniów tysiąca pięciuset szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadziła samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną – rowerem górskim marki KROSS.

Od początku semestru dzieci konkurowały na to, ile zrealizują dobrych uczynków w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.

Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły został rozlosowany rower.

W Bełchatowie nagroda główna trafiła w ręce Natalii Pawłowskiej uczennicy pierwszej klasy Technikum Energetycznego.

Natalia niezwykle czynnie włączyła się w pomoc dla Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej i bełchatowskiego Domu Pomocy Społecznej, jako wolontariusz wspierała również WOŚP. Przygotowała prelekcję o ochronie środowiska i plakat o zagrożeniu rakiem szyjki macicy.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE