PARTNER PORTALU
  • BGK

W Białymstoku otwarto skatepark

  • PAP    8 lipca 2010 - 15:33

Amatorzy jazdy na rowerze, desce czy rolkach mogą korzystać z nowego skateparku w Białymstoku. Obiekt otworzył w czwartek prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Inwestycja kosztowała miasto nieco ponad 1 mln zł.
Skatepark znajduje się w parku im. Jadwigi Dziekońskiej. Ma powierzchnię ok. 1750 m kw. Na jego terenie znajdują się liczne przeszkody i wzniesienia. Truskolaski powiedział, że wygląd skateparku to wynik konsultacji z młodzieżą, która będzie z obiektu korzystać.

- To jedyne miejsce w mieście, gdzie można spokojnie pojeździć i skąd nie wygania straż miejska - powiedział nastoletni Karol, który przyszedł na otwarcie skateparku. Z obiektu można korzystać także w nocy, teren jest oświetlony.

Przygotowania i budowa skateparku trwała ponad dwa lata. Jak powiedział Truskolaski, najpierw trzeba było znaleźć dogodne miejsce, długo trwały też konsultacje z młodzieżą i sama procedura przetargowa (w kilku przetargach nie udawało się wyłonić odpowiedniego wykonawcy).

Truskolaski zaznaczył, że koncepcja zakłada w przyszłości rozbudowę skateparku, ale będzie to zależało od tego, czy młodzież będzie użytkować ten, który już powstał. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.