W Białymstoku otwarto skatepark

Amatorzy jazdy na rowerze, desce czy rolkach mogą korzystać z nowego skateparku w Białymstoku. Obiekt otworzył w czwartek prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Inwestycja kosztowała miasto nieco ponad 1 mln zł.
Skatepark znajduje się w parku im. Jadwigi Dziekońskiej. Ma powierzchnię ok. 1750 m kw. Na jego terenie znajdują się liczne przeszkody i wzniesienia. Truskolaski powiedział, że wygląd skateparku to wynik konsultacji z młodzieżą, która będzie z obiektu korzystać.

- To jedyne miejsce w mieście, gdzie można spokojnie pojeździć i skąd nie wygania straż miejska - powiedział nastoletni Karol, który przyszedł na otwarcie skateparku. Z obiektu można korzystać także w nocy, teren jest oświetlony.

Przygotowania i budowa skateparku trwała ponad dwa lata. Jak powiedział Truskolaski, najpierw trzeba było znaleźć dogodne miejsce, długo trwały też konsultacje z młodzieżą i sama procedura przetargowa (w kilku przetargach nie udawało się wyłonić odpowiedniego wykonawcy).

Truskolaski zaznaczył, że koncepcja zakłada w przyszłości rozbudowę skateparku, ale będzie to zależało od tego, czy młodzież będzie użytkować ten, który już powstał. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE