W Bytomiu nauczyciele nie dostaną kwiatów. Będą pieniądze

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 w Bytomiu, zamiast symbolicznych kwiatów dla nauczycieli na zakończenie roku, przekażą pieniądze na szczytny cel – pomoc w kosztownym leczeniu ciężko chorej mamy jednego z uczniów.
W Bytomiu nauczyciele nie dostaną kwiatów. Będą pieniądze
Specjalne cegiełki będą 26 czerwca do nabycia w siedzibie SP nr 38 w Bytomiu (fot.pixabay)

W akcję zaangażowani są wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice.

- W sposób szczególny do tego dnia przygotowuje się społeczność naszej szkoły, w której uroczystość będzie miała wyjątkową oprawę - mówi Maciej Biernacki, dyrektor SP nr 38 w Bytomiu.

Akcje charytatywne w bytomskiej podstawówce to nie nowość

Podczas posiedzenia rady pedagogicznej padł pomysł, by zachęcić rodziców i uczniów, by nie kupowali symbolicznych bukietów kwiatów, a przekazali pieniądze ciężko chorej kobiecie.

Pomysł ten spotkał się z entuzjazmem całej szkoły. Ponadto rodzice zaprojektowali specjalne cegiełki, które będą 26 czerwca do nabycia w siedzibie szkoły.

-Warto dodać, że na pomoc w leczeniu rodzica, przekazano także pieniądze zebrane podczas festynu szkolnego – mówi Biernacki.

To nie pierwsza akcja charytatywna szkoły w Suchej Górze. Licząca 186 uczniów placówka, bierze udział w przedsięwzięciach realizowanych przez Fundację Dom Nadziei, angażowała się także w pomoc niepełnosprawnym dzieciom zbierając nakrętki czy organizując koncert charytatywny.

- Działania dobroczynne są w naszej szkole czymś naturalnym. Cieszy nas, że swoją otwartością obudziliśmy chęć pomocy również w sercach lokalnej społeczności, bo trzeba zaznaczyć, że każdorazowo w nasze akcje włączają się mieszkańcy - reasumuje dyrektor szkoły.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE