PARTNER PORTALU
  • BGK

W czterech województwach właśnie zaczęły się ferie

  • Portal Samorządowy (JP)    15 stycznia 2018 - 18:18
W czterech województwach właśnie zaczęły się ferie
Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. (Źródło: MEN)

Od 15 do 28 stycznia trwa zimowa przerwa od zajęć w województwach dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim.
Dziś (15 stycznia) rozpoczęły się ferie w czterech województwach. Do szkół nie poszło łącznie ok. 1,3 mln uczniów. Według ostatnich danych Ministerstwa Edukacji w woj. dolnośląskim uczy się ok. 309 tys. uczniów, w mazowieckim – 663 tys., w opolskim – 102 tys., a w zachodniopomorskim – 186 tys.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. Jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe trwały w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Organizacja ferii w jednym terminie dla uczniów ze wszystkich województw powodowała wiele perturbacji komunikacyjnych i spore kłopoty w zakresie możliwości skorzystania z ośrodków wypoczynkowych i bazy turystycznej w chętnie odwiedzanych w okresie zimy województwach.

W sumie w tym roku szkolnym w całym kraju wolne od zajęć szkolnych będzie miało prawie 4,5 mln uczniów z 28 053 szkół. W następnych terminach przerwą będą się cieszyły dzieci w województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego (22 stycznia - 4 lutego), lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego (29 stycznia - 11 lutego), a na koniec z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego (12-25 lutego).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.