PARTNER PORTALU
  • BGK

W Elblągu będą uczyć zarządzania lotnictwem

  • pap    9 marca 2014 - 08:05
W Elblągu będą uczyć zarządzania lotnictwem

Elbląski Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących rozpoczął nabór do klasy o profilu zarządzanie lotnictwem. To pierwsza tego rodzaju klasa w szkołach woj. warmińsko-mazurskiego.
Jak powiedział dyrektor szkoły Jerzy Kawiecki w klasie o profilu "zarządzanie lotnictwem" będzie się mogło uczyć maksymalnie 27 uczniów. Klasa taka będzie działała w ramach technikum i będzie to tzw. innowacja pedagogiczna.

"Klasę tę tworzymy w ścisłej współpracy z aeroklubem elbląskim. Będziemy się posiłkowali wiedzą i doświadczeniem ludzi związanych z aeroklubem, wspólnie też opracowujemy projekt, w ramach którego chcemy pozyskać pieniądze na zajęcia praktyczne uczniów. Z naszych obliczeń wynika, że cykl kształcenia jednego ucznia kształtowałby się na poziomie 11 tys. zł" - powiedział Kawiecki.

Dodał, że zajęcia praktyczne będą nauczane fakultatywnie, a dla chętnych w czasie wolnym np. podczas wakacji, czy ferii będą organizowane obozy i szkolenia.

Uczniowie klasy "zarządzanie lotnictwem" w szkole będą się uczyć m.in. języka angielskiego związanego z lotnictwem, prawa lotniczego, zdobędą też teoretyczne podstawy niezbędne do uzyskania licencji szybowcowej. Zdaniem dyrektora placówki w klasie takiej mogą się uczyć zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.

"Absolwenci tej klasy będą przygotowani do kontynuowania nauki nie tylko na studiach lotniczych ale też na kierunkach matematycznych, czy innych studiach politechnicznych" - powiedział Kawiecki.

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w rozmowie PAP przyznał, że tworząc szkołę o nowym profilu placówka chce przyciągnąć do siebie gimnazjalistów. "W czasach niżu demograficznego każdy uczeń jest ważny. Uatrakcyjnianie oferty kształcenia jest niezbędne" - powiedzia Kawiecki. Placówka wkrótce rozpocznie promowanie nowego kierunku nauczania, m.in. na elbląskich targach edukacyjnych dla gimnazjalistów.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu to szkoła z 700-letnią tradycją, w której uczy się w sumie 500 uczniów. W przyszłym roku szkolnym w szkole tej mają działać też klasy: policyjna z ukierunkowaniem na kryminologię oraz mundurowa tworzona we współpracy z wojskiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Leszek Lotkowski , 2014-03-10 09:45:29

    Brawo Panie Dyrektorze - w Elblągu należy odchodzić od schematów kształcenia na rzecz innowacji