PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gdańsku i we Wrocławiu ruszyła rekrutacja do przedszkoli

  • bad    24 kwietnia 2017 - 11:28
W Gdańsku i we Wrocławiu ruszyła rekrutacja do przedszkoli
Rusza rekrutacja m.in. do przedszkoli i szkół podstawowych we Wrocławiu, przedszkoli w Gdańsku. (Fot. p15gda.pl)

W poniedziałek, 24 kwietnia rusza rekrutacja m.in. do przedszkoli i szkół podstawowych we Wrocławiu, przedszkoli w Gdańsku.
Dzisiaj, 24 kwietnia o godz. 9.00 ruszyła w Gdańsku rekrutacja do placówek edukacyjnych dla najmłodszych gdańszczan na rok szkolny 2017/2018. Przeszło 6150 miejsc czeka w przedszkolach publicznych.

Rekrutacja odbywa się wyłącznie w sposób elektroniczny. Na złożenie wymaganych dokumentów na pierwszym etapie naboru rodzice będą mieli czas do 10 maja do godz. 15.00. Udział w rekrutacji mogą wziąć za pośrednictwem Gdańskiej Platformy Edukacyjnej – www.edu.gdansk.pl.

Co ważne rodzice muszą złożyć wnioski o przyjęcie do przedszkola, innej formy wychowania przedszkolnego lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Harmonogram rekrutacji w Gdańsku

24 kwietnia, godz. 9.00- 10 maja, godz. 15.00 – czas na składanie wniosków wraz z dokumentami,

10 maja- 23 maja – weryfikacja zgłoszeń,

23 maja o godz. 12.00 – podanie do publicznej wiadomości  przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych,

od 24 maja, godz. 8.00 do 30 maja – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli uczęszczania do placówki  w postaci pisemnego oświadczenia w placówce zakwalifikowania,

1 czerwca, godz. 13.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Rekrutacja uzupełniająca trwać będzie od 12 czerwca, godz. 9.00 do 19 czerwca, godz. 15.00.

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych ruszyła dziś we Wrocławiu.

Elektroniczna rekrutacja dotyczy jednostek prowadzonych przez miasto Wrocław i obejmuje: przedszkola, szkoły podstawowe, licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły zawodowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.