PARTNER PORTALU
  • BGK

W Katowicach rusza Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej

  • GK    11 kwietnia 2012 - 12:28

Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza 12 kwietnia na inaugurację trasy Mobilnego Centrum Edukacji Ekologicznej.
O godz. 11.00 ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Katowicach (zabierz głos/oceń prezydenta) w trasę ruszy specjalny samochód wyposażony w ekologiczne atrakcje, który docierać będzie do szkół i placówek wychowawczych, gdzie wykorzystany zostanie do prowadzenia warsztatów i lekcji przyrody oraz ekologii. Wszystkie zajęcia pomyślano tak, by poprzez zabawę uczestnicy mogli uczyć się zasad funkcjonowania nowoczesnych instalacji ekologicznych.

Pojazd będzie miał np. zamontowane na dachu wiatraki i systemy solarne, które posłużą do omówienia pożytku ze stosowania odnawialnych źródeł, a zielone kino – zasilane przez system rowerów i prądnic – będzie prezentowało walory przyrodnicze najbliższych okolic.

Zaplanowano także gry terenowe, dydaktyczne i komputerowe związane z ochroną przyrody, zmianami klimatycznymi czy gospodarką odpadami i ich recyklingiem. Symulacja komputerowa natomiast przybliży specyfikę regionalnego ekosystemu i nauczy skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym występującym w województwie śląskim (zabierz głos/oceń marszałka).

Wiele urządzeń w pojeździe zasilanych będzie słońcem i wiatrem, poprzez system modułów fotowoltaicznych oraz wiatraków montowanych na dachu samochodu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.