PARTNER PORTALU
  • BGK

W lesie zamiast w ławkach czyli EKOlekcje w świdnickich gimnazjach

  • AW    19 września 2014 - 18:27
W lesie zamiast w ławkach czyli EKOlekcje w świdnickich gimnazjach

Zestawy do badania, jakości gleby, powietrza i wody, pojemniki do obserwacji owadów, łopatki do gleby, pęsety, mikroskopy ręczne i stacjonarne, lupy, czerpaki i atlasy – wykorzystają uczniowie trzech gminnych gimnazjów w ramach realizacji projektu pn.: Akcja Edukacyjna dla gimnazjalistów „Moja EKOjczyzna”.
Jak podaje świdnicki urząd, projektem zostaną objęci uczniowie klas 1 i 2 z trzech gimnazjów z terenu gminy Świdnica tj. Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie, Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym oraz Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej.

Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży gminy Świdnica, współdziałanie młodego pokolenia z instytucjami na co dzień stykającymi się z problemem ochrony środowiska naturalnego, promowanie postawy i aktywności ekologicznej wśród młodzieży.

Od września do listopada beda prowadzone cykliczne zajęcia terenowe z zakresu edukacji ekologicznej dotyczącej stanu środowiska naturalnego gminy Świdnica.

Tematyka zajęć obejmować będzie: badania stanu powietrza, wód, gleby na podstawie pomiarów i analiz, prowadzenia dokumentacji, wycieczek tematycznych o charakterze dydaktycznym oraz formułowania pisemnych wniosków w formie zbiorczej prezentacji i raportów.

Założonym efektem działań projektowych jest stworzenie mapy ekologicznej oraz raportów o stanie przyrody na terenie gminy Świdnica. - W ramach zajęć uczniowie gminnych gimnazjów skorzystają z wykładów i warsztatów prowadzonych przez osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w omawianym zakresie, m.in. nauczyciele biologii, geografii i chemii - mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Uczestnicy projektu podczas dwudniowych zajęć wezmą udział w warsztatach terenowych i stacjonarnych oraz zajęciach tematycznych na terenie szkółki leśnej Nadleśnictwa Świdnica, a także w wycieczce do elektrowni wodnej w Lubachowie, oczyszczalni ścieków w Krzyżowej oraz stacji uzdatniania wody w Jagodniku.

Na realizację projektu gmina Świdnica pozyskała dotację w wysokości 16,8 tys.zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2014-09-22 22:13:50

    W " Rybnickim Parku Tematycznym " Także, swoją drogą, Tego typu lekcje Odbywać się mogą.