PARTNER PORTALU
  • BGK

W Lesznie zlikwidują 14 szkół

  • AT    25 lutego 2012 - 08:31
W Lesznie zlikwidują 14 szkół

Radni Leszna zdecydowali o zamiarze zamknięcia 14 szkół średnich. Są to placówki, które od dawna istnieją tylko na papierze, bo zainteresowanych nauką w nich brak.
Jak informuje Urząd Miasta w Lesznie zlikwidowane będą licea profilowane, technika uzupełniające oraz technika uzupełniające dla dorosłych działające w leszczyńskich zespołach szkół ponadgimnazjalnych, a także uzupełniające liceum ogólnokształcące dla dorosłych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Czytaj też: Szkoły zamkną, ale nauczycielskie posady ocalą

Lucjan Rosiak, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, tłumaczy, że szkoły te od lat nie prowadziły już naboru uczniów, dlatego nie ma sensu, aby dalej funkcjonowały. Nietrafiony okazał się pomysł na licea profilowane. Miały one kształcić młodzież na poziomie ogólnokształcącym, a jednocześnie przygotowywać do wykonywania danego zawodu i kończyć się maturą.

– W pierwszych latach istnienia mieliśmy w liceach profilowanych nabór do jednej klasy. Teraz od czterech, pięciu lat nie mamy żadnego – dodaje Rosiak.

Mimo zamiaru likwidacji tych szkół wszyscy chętni do nauki znajdą swoje miejsce. Jeśli chodzi o dorosłych, będą oni mieli do swojej dyspozycji: liceum ogólnokształcące przy ZSO nr 1 oraz technikum uzupełniające przy Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych. Te placówki nie zostaną zamknięte - donosi magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.