PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łódzkiem powstaną kolejne "Orliki"

  • PAP    9 marca 2011 - 15:57
W Łódzkiem powstaną kolejne "Orliki"

Prawie 10 mln zł przeznaczył zarząd województwa łódzkiego na pomoc lokalnym samorządom w budowie kolejnych boisk w ramach rządowego programu "Moje boisko - Orlik 2012". Dzięki tym pieniądzom w Łódzkiem ma powstać w sumie 30 nowych obiektów.
Poinformował o tym w środę wydział informacji i komunikacji społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Wydział poinformował również, że w tym roku chęć budowy Orlików zgłosiło w sumie 25 miast i gmin. Oprócz Łodzi budowa boisk rozpocznie się m.in., w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Sieradzu, Kutnie a także Ujeździe. Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień przypomniał, że ideą programu "Orlik 2012" jest wybudowanie boiska w każdej gminie. Według niego te boiska, które zostały już wybudowane, cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców regionu.

"Moje boisko - Orlik 2012" to program, zgodnie z którym budżet państwa i samorząd województwa przekazują po ok. 330 tys. zł dofinansowania. Natomiast pozostałe koszty ponoszą gminy i powiaty. Od 2011 roku ministerstwo zmieniło zasady przyznawania dofinansowań. Gminy, które mają wskaźnik dochodów podatkowych na jednego mieszkańca niższy od 1000 złotych, mogą liczyć na większe niż dotychczas wsparcie ze strony MSiT. Może ono dofinansować starania biedniejszych gmin w wysokości 47 procent kosztów inwestycji, jednak nie więcej niż 500 tys. złotych.

Obecnie w całym wojewódzkie jest już prawie 160 "orlików".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.