PARTNER PORTALU
  • BGK

W lubuskim dostaną komputery w ramach cyfrowej szkoły

  • PAP    9 października 2012 - 15:58
W lubuskim dostaną komputery w ramach cyfrowej szkoły

- Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niegosławiu będą pierwszymi w Lubuskiem, do których trafi sprzęt komputerowy zakupiony w ramach pilotażu rządowego programu "Cyfrowa Szkoła" - poinformował we wtorek Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie.
Komputery, oprogramowanie oraz pozostałe wyposażenie trafi do szkoły w Niegosławiu najpóźniej w pierwszej połowie listopada br.

W ramach pilotażu do lubuskich szkół trafi łącznie prawie 400 przenośnych komputerów oraz inny sprzęt informatyczny. Wsparcie finansowe otrzymały gminy: Drezdenko, Gubin, Kożuchów, Otyń, Ośno Lubuskie, Strzelce Krajeńskie, Żagań oraz miasto Gorzów Wlkp. i Żagań. Szkoły zakwalifikowane zostały do projektu w drodze losowania.

Czytaj też: Dlaczego podmioty zewnętrzne szkolą nauczycieli w ramach „Cyfrowej szkoły”?

Rozstrzygnięty został już także przetarg w Szkole Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim i Zespole Szkół numer 2 w Żaganiu. Najlepszą ofertę wybrano również w szkole w Smogórach. W tym tygodniu przetargi zostaną jeszcze ogłoszone w Strzelcach Krajeńskich, Otyniu, Gubinie, Żaganiu oraz Kożuchowie.

"Wierzę, że program będzie kontynuowany i przyspieszy proces unowocześniania polskiej szkoły" - powiedział wojewoda lubuski Marcin Jabłoński.

Na początku kwietnia br. Rada Ministrów przyjęła program pilotażowy Cyfrowa Szkoła. Jego wyniki będą miały wpływ na planowany wieloletni program cyfryzacji szkół.

Czytaj też: Dyrektorzy nie radzą sobie z „Cyfrową szkołą”

Program będzie trwał do 31 sierpnia 2013 roku i obejmie ok. 380 publicznych szkół podstawowych. Mają z niego skorzystać przede wszystkim uczniowie klas IV-VI. Nauczyciele oraz uczniowie otrzymają komputery przenośne, cyfrowe podręczniki i inne elektroniczne pomoce dydaktyczne dofinansowane przez rząd. Kwota dofinansowania dla Lubuskiego to 1,1, mln zł.

W Lubuskiem o udział w programie ubiegały się 42 samorządy, które złożyły łącznie 72 wnioski dotyczące szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia. W drodze losowania wybrano 10 szkół, do których trafi sprzęt komputerowy.

Szkoły te muszą wnieść wkład własny, w wysokości 20 proc. kwoty, o którą się ubiegają. Nie musi to być jednak gotówka - wystarczy, jeśli przygotują się technicznie do obsługi komputerowego sprzętu, czyli zadbają o łącze internetowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.