PARTNER PORTALU
  • BGK

W Opolu przybędzie 80 miejsc w żłobkach

  • PAP    20 maja 2011 - 20:27

Opole otrzymało ponad 600 tys. zł dofinansowania z rządowego programu "Maluch". Pieniądze są przeznaczone na budowę nowego żłobka; m.in. dzięki dofinansowaniu w Opolu przybędzie łącznie 80 miejsc dla maluchów - powiedział wiceprezydent miasta, Krzysztof Kawałko.
Miasto ma w budżecie 3 mln zł zaplanowane na budowę nowoczesnego żłobka na 50 dzieci. Dotacja z programu oznacza, że wyda na tę budowę o 600 tys. zł mniej. - Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczona na zwiększenie liczby miejsc w istniejących placówkach o ok. 30 - wyjaśnił Kawałko.

Do końca maja gotowy będzie projekt budowlany nowego obiektu, jego budowa ma się zakończyć do końca roku. - Zależy nam na czasie, bo dofinansowanie z programu "Maluch" nakłada na nas zobowiązanie do zakończenia inwestycji do końca tego roku - zaznaczył wiceprezydent.

Według planów żłobek będzie nowoczesną placówką wykorzystującą energię odnawialną. - Planujemy zastosowanie pompy ciepła do ogrzewania i solarów do ciepłej wody użytkowej - zapowiedział wiceprezydent.

W Opolu obecnie są cztery żłobki, jest w nich 318 miejsc dla dzieci. - Potrzeby są dwa razy większe, liczymy na to, że nowa ustawa żłobkowa zachęci przedsiębiorców do otwierania niepublicznych placówek - ocenił Kawałko. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.