PARTNER PORTALU
  • BGK

W piątek ruszają XVIII Targi Edukacyjne

  • PAP    25 lutego 2014 - 14:28

Blisko 250 szkół, uczelni oraz instytucji naukowych z Polski oraz zagranicy weźmie udział w rozpoczynających się w piątek XVIII Targach Edukacyjnych. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem "Uczymy się przez całe życie".
Na targach swoją ofertę przedstawi 14 szkół podstawowych, 27 gimnazjów, 84 szkół ponadgimnazjalnych, 41 zespołów szkół, 19 szkół policealnych oraz 53 uczelnie. Wśród szkół wyższych, które zgłosiły swój udział w targach są placówki z Polski oraz Danii, Finlandii, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

"W tym roku na targach pojawi się silna reprezentacja szkół brytyjskich zrzeszonych w programie British Council. To grupowa ekspozycja 9 uniwersytetów oraz kilku szkół niższego szczebla. Poza swoją ofertą przygotowały one cykl warsztatów, konferencji oraz wystawę interaktywną poświęconą roli języka angielskiego w komunikacji" - powiedziała na konferencji prasowej dyrektor Targów Edukacyjnych Zofia Strzyż.

W ramach swojej prezentacji szkoły zrzeszone w British Council przedstawią także sposób przygotowań oraz budowę testu języka angielskiego IELTS (International English Language Testing System), do którego co roku przystępuje ponad 2 milionów kandydatów.


W tym roku uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w ponad 50 konferencjach i warsztatach poświęconych m.in. problemowi akustyki wnętrz w szkołach i przedszkolach, angielskiemu systemowi edukacji oraz roli biblioteki szkolnej w systemie edukacji.

Podobnie jak w zeszłym roku w tzw. alei zawodów swoją ofertę zademonstrują uczniowie poznańskich szkół zawodowych m.in. odzieżowej, poligraficznej, budowlanej oraz gastronomicznej. Ponadto odbędzie się Eko Forum w tym roku poświęcone zagospodarowaniu odpadów.

Targom towarzyszyć będzie Salon Wyposażenia Szkół, na którym ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców oferujących m.in. systemy akustyczne, pozwalające zwalczyć hałas w szkole, oprogramowanie kartograficzne i zestawy do prezentacji eksperymentów.

Targi, których organizatorami są województwo wielkopolskie, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i Międzynarodowe Targi Poznańskie, potrwają do 2 marca. W poprzednim roku wzięło w nich udział 37 tys. zwiedzających. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej liczy uczestników.

Równolegle z Targami Edukacyjnymi i Salonem Wyposażenia Szkół w Poznaniu odbędą się Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.