PARTNER PORTALU
  • BGK

W Przemyślu powstaje placówka leczenia saren

  • PAP    4 kwietnia 2011 - 10:00
W Przemyślu powstaje placówka leczenia saren

Placówka leczenia saren poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych powstaje w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.
„Rocznie trafia do nas ponad 30 saren. Prawie wszystkie są ofiarami wypadków drogowych. Z każdym rokiem notujemy coraz więcej takich przypadków” – powiedział Radosław Fedaczyński, lekarz weterynarii tego ośrodka.

Dodał, że poszkodowane sarny „potrzebują pomieszczeń, gdzie mogłyby bezpiecznie wybudzić się po zabiegu, a później spokojnie wracać do zdrowia”. „Pomieszczenia, gdzie powinny być leczone sarny muszą być wyłożone m.in. gumowymi matami” – zauważył.

W Przemyślu na placówkę dla chorych saren przystosowuje się drewniany budynek położony na trenie ośrodka. Obiekt został już ogrodzony.

Trwa też zbiórka pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na zakup medycznego sprzętu specjalistycznego, leki oraz wyposażenie budynku.

Przedsięwzięcie ma kosztować ok. 50 tys. zł. Na Podkarpaciu bytuje ponad 36 tys. saren. Przemyski ośrodek działa od dwudziestu lat. Są tam leczone ptaki i zwierzęta głównie z Podkarpacia. Choć bywa, że również z województw sąsiednich.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.