PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu ruszył pilotażowy projekt eTornister

  • radomnews.pl    19 maja 2015 - 20:00
W Radomiu ruszył pilotażowy projekt eTornister

fot.radomnews.pl

Grupa 51 uczniów i 12 nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Radomiu otrzymała tablety edukacyjne wyposażone w super szybki dostęp do internetu LTE oraz możliwość dostępu do multimedialnych podręczników, ćwiczeń i lektur na urządzeniach mobilnych.
Szacuje się, że zastąpienie tabletami tradycyjnych papierowych podręczników spowoduje, iż ciężar szkolnych tornistrów, które teraz mogą ważyć nawet 12 kilogramów zmniejszy się nawet do 3-4 kg.

Tablety otrzymali uczniowie trzecich klas, którzy od września zaczną naukę z pełnym wykorzystaniem nauczania elektronicznego. Z tej nowoczesnej formy edukacji będą korzystać przez trzy lata, czyli aż do ukończenia szkoły podstawowej.

- Tym projektem pokazujemy, że radomska oświata jest otwarta na nowoczesne technologie. Naszym celem jest wprowadzenie programu w całym mieście tak, by tornistry uczniów wszystkich szkół były lżejsze, a nauka przyjemniejsza - powiedział wręczając uczniom tablety prezydent Radosław Witkowski.

- Widzimy wielką szansę w podnoszeniu poziomu kształcenia, chcemy tworzyć nowe pokolenie żyjące w świecie cyfrowym. Projekt eTornister to zmiana sposobu nauczania, a jednocześnie nowe perspektywy dla uczniów i nauczycieli – dodał wiceprezydent Karol Semik.

Program na lata

Projekt eTornister jest wdrażany już w kilku miejscach w Polsce, ale Radom jest pierwszym miastem w kraju, w którym zaczyna on funkcjonować w momencie, gdy uczniowie przechodzą w pełen cykl nauczania w klasach IV-VI.

- W ramach eTornistra połączyliśmy elementy interaktywnej nauki oraz bezpiecznego dostępu internetu. W wyniku tego połączenia powstało potężne narzędzie edukacyjne, które jest wykorzystywane do rozbudzania ciekawości oraz w pełni interaktywnej nauki. Znajduje zastosowanie na wszystkich lekcjach, od języka polskiego, przez matematykę, czy chemię, aż po zajęcia wychowania fizycznego – mówi Jędrzej Chmielewski, współautor projektu z sieci Plus.

Projekt finansowany przez miasto został przygotowany przez Plusa przy udziale Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, Pearson International, LG oraz PZU.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.