PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu wyszkolą inspektorów transportu drogowego z całej Polski

  • bad    27 września 2015 - 10:19
W Radomiu wyszkolą inspektorów transportu drogowego z całej Polski
Placówka służyć będzie również mieszkańcom Radomia. Fot. radom.pl

W Radomiu powstał Centralny Ośrodek Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego. Będą się w nim szkolić inspektorzy z całej Polski.
Przy ul. Limanowskiego, naprzeciwko Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, powstał Centralny Ośrodek Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego. Będą się w nim szkolić inspektorzy z całej Polski. Jednak placówka służyć będzie również mieszkańcom Radomia. Ośrodek składa się z części hotelowej oraz części szkoleniowo-rekreacyjnej. Nie zabrakło tam sali do squasha, siłowni czy nawet ścianki wspinaczkowej.

Pozytywny wizerunek Radomia

- Materializuje się marzenie wszystkich, którzy zdecydowali o budowie Centralnego Ośrodka Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego w Radomiu. Wiemy, jak ważna to inwestycja dla samej Inspekcji, która szkoląc swoich inspektorów z całego kraju wreszcie nie będzie musiała korzystać z wynajmowanych pomieszczeń. Jednocześnie jest to jedna z tych inwestycji, które na pewno budują pozytywny wizerunek Radomia – miasta o dużym potencjale, przyjaznego i nowoczesnego – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Czytaj też: Nadchodzi poważny problem - wiekowych strażników miejskich

Projekt pn. „Centralny Ośrodek Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego – Rewitalizacja Obiektów WITD w Radomiu” współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu to 6 654 578,89 zł, dofinansowanie wynosiło 4 447 997,61 zł, natomiast wkład własny 2 206 581,28 zł.

Przedmiotem projektu była rewitalizacja nieruchomości WITD z przeznaczeniem na Centralny Ośrodek Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego. Rewitalizacja nieruchomości WITD polegała na remoncie ze zmianą sposobu użytkowania budynków biurowego i biurowo-garażowego oraz budowie łącznika. W ramach realizacji projektu wykonane zostały dwie sale wykładowe wraz z zapleczem biurowym i sportowym. Przewidziane są miejsca noclegowe dla 50 osób.

- To też kolejne miejsce, w którym widać trafiające do Radomia fundusze unijne, które pozwoliły przy okazji wzmocnić nasz radomski trzeci sektor. Część nowo wybudowanych pomieszczeń ma służyć trzem radomskim organizacjom pozarządowym. Fundacja „Miasto Aniołów” i Stowarzyszenie „Podwórkowe Anioły” uruchomi tutaj świetlicę dla dzieci, której podopieczni będą mogli korzystać z części rekreacyjnej m.in. ze ścianki wspinaczkowej. Z kolei Stowarzyszenie im. Ojca Pio planuje uruchomienie swojej wypożyczalni sprzętu dla niepełnosprawnych – dodał prezydent Witkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.