PARTNER PORTALU
  • BGK

W sobotę zamanifestują nauczyciele ze ZNP

  • pt    22 listopada 2013 - 09:25
 W sobotę zamanifestują nauczyciele ze ZNP

Weź szkolny dzwonek i przyjdź w sobotę na manifestację! – takim hasłem ZNP zachęca środowisko nauczycielskie do wzięcia udziału w proteście przeciwko proponowanym przez rząd zmianom w ustawie o systemie oświaty i Karcie Nauczyciela.
- Nie zaszły żadne przesłanki skłaniające nas do odwołania protestu. Projekty ustaw, przeciwko którym protestujemy, są nadal w Sejmie - powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Czytaj też: ZNP daje MEN ultimatum ws.Karty Nauczyciela

- Spodziewamy się kilkunastu tysięcy uczestników - mówił prezes ZNP. - Do udziału w manifestacji zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty, rodziców, pozostałe nauczycielskie związki zawodowe. Jesteśmy otwarci na współpracę. Nie ukrywamy naszej manifestacji, jak to miały w zwyczaju w ostatnim czasie inne oświatowe związki zawodowe.

Manifestacja odbędzie się pod hasłem "Dość tego”. Nauczyciele będą mieli naklejki z hasłem "Protestuję, bo lubię uczyć.

- Przypomnę, że ZNP domaga się od rządu wycofania projektów zmian w ustawie o systemie oświaty oraz w ustawie Karta Nauczyciela - mówił szef związku.

ZNP krytycznie ocenia zmiany w ustawie o systemie oświaty, w tym możliwość przekazywania szkół i placówek bez względu na liczbę uczniów lub słuchaczy do prowadzenia związkom międzygminnym lub powiatów, pozwolenie na zatrudnianie w przedszkolach osób niebędących nauczycielami,  możliwość zatrudniania w szkołach podstawowych nauczycieli na podstawie kodeksu pracy oraz zmiany w Karcie Nauczyciela.
- W sobotę, 23 listopada wspólnie powiemy dość tego! Uczestników sobotniej manifestacji prosimy o zabranie ze sobą szkolnych dzwonków. Będziemy dzwonić pod ministerstwem edukacji i Kancelarią Premiera - mówił prezes ZNP.
Marsz ma przejść przed centrum stolicy i zakończyć się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.