PARTNER PORTALU
  • BGK

W Sosnowcu praktykują przed pracą

  • esosnowiec.pl (PC)    6 lutego 2012 - 09:11
W Sosnowcu praktykują przed pracą

Dzięki unijnemu projektowi „Przez praktykę do zawodu – Program Praktyk Pedagogicznych w Wyższej Szkole Humanitas” jest szansa na podniesienie kwalifikacji studentów pedagogiki i filologii angielskiej.
Nabór w WSH już ruszył i potrwa do połowy lutego. Przedsięwzięcie jest realizowane od 2010 roku. Ma ono na celu zwiększenie potencjału wybranych placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest gmina Sosnowiec (zabierz głos/oceń prezydenta) w zakresie realizacji praktyk pedagogicznych oraz podniesienia kompetencji studentów WSH niezbędnych w pracy nauczyciela. Projekt, którego realizacja potrwa do 2014 roku, jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Instytucją nadzorującą jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Oferta praktyk jest adresowana do żaków trzeciego semestru Wyższej Szkoły Humanitas, kształcących się na pedagogice (specjalność zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne) oraz filologii angielskiej (specjalność nauczycielska). W przeciągu całego projektu uczelnia zamierza przeszkolić łącznie stu studentów. Trzydziestu nauczycieli, będącymi opiekunami studenckich praktyk, już zostało przeszkolonych.

Pierwsza rekrutacja miała miejsce w styczniu 2011 roku, kiedy to z oferty unijnych szkoleń skorzystało czterdziestu studentów WSH. – Właśnie dobiega końca I edycja projektu – mówi Katarzyna Czepiel z Instytutu Pedagogiki. – Żacy odbyli już praktyki w przedszkolach oraz szkołach podstawowych, gdzie zdobyli doświadczenie potrzebne w pracy nauczyciela. Kolejna edycja adresowana jest do trzydziestu studentów. Szkolenia z nową grupą rozpoczną się wiosną, a jesienią odbędą się zawodowe praktyki. Każdy z uczestników otrzyma materiały dydaktyczne oraz pakiet biurowy – informuje Czepiel.

Sylwia Flankiewicz, studentka pedagogiki biorąca udział w pierwszej edycji stwierdza, że dzięki zajęciom mogła sprawdzić wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów. – Moje zaangażowanie w PPP pozwoliło mi uwierzyć we własne możliwości oraz w to, że praca nauczyciela – wychowawcy przynosi pozytywne efekty. Dzięki szkoleniom mam rzeczywisty ogląd pracy nauczyciela, wychowawcy, pedagoga czy psychologa oraz zadań jakie stawia się przed nimi – dodaje.

Rekrutacja trwa do 10 lutego 2012 r. Dokumenty należy składać w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 43 (Biuro Projektu, pokój 104) od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.30 lub w sobotę od 9.00 do 13.00. Chętni do udziału w projekcie mogą dowiedzieć się o jego szczegółach pod numerem telefonu /32/ 36 31 221 lub ze strony www.dobre-praktyki.edu.pl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.