PARTNER PORTALU
  • BGK

W starej szkole powstanie przedszkole

  • Mierzyn24.pl    10 września 2013 - 10:59
W starej szkole powstanie przedszkole

Po otwarciu nowej szkoły podstawowej przy ul. Kolorowej w Mierzynie mieszkańcy pytają, co się stanie ze starym budynkiem szkoły zlokalizowanym przy ul. Weleckiej. Jak się dowiedzieliśmy, w starej szkole ma powstać punkt przedszkolny.
Projekt uchwały w tej sprawie będzie rozpatrywany w środę 11 września na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Gminy Dobra.

Informację o projekcie nowej uchwały, dotyczącej utworzenia punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej przy ul. Weleckiej w Mierzynie, można przeczytać w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Wójt Gminy Dobra Teresą Dera, która potwierdziła naszą informację. W budynku starej szkoły ma powstać punkt przedszkolny.

Jeszcze do niedawna w Mierzynie krążyły różne informacje dotyczące pomysłów związanych z zagospodarowaniem starej szkoły. Niektórzy sugerowali, że zostanie tam przeniesiona biblioteka, ktoś wspomniał też o muzeum. Wybór Urzędu Gminy Dobra jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Zanim w kompleksie szkolnym przy ul. Kolorowej wybudowane zostanie nowe przedszkole (zgodnie z założeniami i planami), w opuszczonym już przez uczniów budynku szkoły przy ul. Weleckiej funkcjonować będzie punkt przedszkolny - czyny przez cały dzień.

Kiedy rodzicie z Mierzyna i pobliskich miejscowości gminy Dobra będą mogli posyłać dzieci do nowego przedszkola? Zapewne dopiero w przyszłym roku. Pomieszczenia starej szkoły muszą zostać wyremontowane i przystosowane dla przedszkolaków. Budynek przy ul. Weleckiej, z boiskiem i placem zabaw, idealnie nadaje się do nowej roli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.