PARTNER PORTALU
  • BGK

W Świętochłowicach wprowadzają kartę szkolną

  • TVS    6 marca 2013 - 10:57
W Świętochłowicach wprowadzają kartę szkolną

To pierwszy taki przykład w województwie śląskim. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w życie wchodzą karty szkolne. To jednocześnie karta identyfikacyjna ale i płatnicza.
Karta swoją premierę ma dzisiaj. Kartę identyfikacyjną, która jest jednocześnie kartą płatniczą przygotował dla świętochłowickiej szkoły jeden z komercyjnych banków.

Zbliżeniowa karta będzie wykorzystywana do identyfikacji uczniów, kontroli wstępu na teren szkoły oraz dokonywania płatności elektronicznych. Uczniowie otrzymają dzisiaj tzw. karty przedpłacone.

Jednocześnie bank wyposażył szkołę w oprogramowanie oraz urządzenia kontrolujące dostęp do pomieszczeń szkolnych, czyli czytniki kart. System identyfikacyjny w ramach którego działają karty szkolne będzie rejestrował liczbę wejść i wyjść każdego ucznia.

Dzięki temu nauczyciele i rodzice będą mieli pewność, co uczniowie robią i czy na pewno byli w szkole. Karta - chociaż niepozorna, ma zwiększyć także bezpieczeństwo szkolnej placówki. Ma bowiem ograniczyć wchodzenie na teren szkoły osobom niepowołanym.

Karty mają także nadrukowany, specjalnie dla szkoły zaprojektowany wizerunek, dzięki czemu mają być również szkolnym identyfikatorem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • krzyciel, 2013-03-07 09:45:15

    Totalna bzdura. W żaden sposób nie ograniczy to możliwości wchodzenia na teren szkoły osób obcych, ponieważ szkoła (czytaj: dyrekcja i nauczyciele) nie ma prawa odmówić wstępu na teren szkoły uczniowi, który stwierdzi, że zapomniał karty. Owszem, w takiej sytuacji można zweryfikować, czy ktoś taki j...est rzeczywiście uczniem szkoły, ale w praktyce może to być niemal niewykonalne - zwłaszcza w wielkich szkołach miejskich, do których chodzi kilkuset uczniów, a przeciętny nauczyciel zna - i to słabo - najwyżej kilkudziesięciu (a bywa, że mniej jeśli ma mało lekcji). Poza tym, po co niby uczniom w szkole karta płatnicza? To zwyczajna akcja promocyjna banku, który szuka klientów, a portal samorządowy się zachwyca. Ostatnio zauważyłem niepokojącą tendencję do promowania rozmaitych - nie zawsze sensownych - działań prywatnych firm na portalu.  rozwiń