PARTNER PORTALU
  • BGK

W szkołach dla pielęgniarek bez homofobii

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    26 lutego 2013 - 07:22
W szkołach dla pielęgniarek bez homofobii

Pielęgniarki i położne nie nauczą się już, że homoseksualizm to patologia. Zamiast tego zapoznają się z dyskusyjną teorią gender.
Treści, które zmieniono, znajdowały się w programach nauczania pielęgniarek i położnych od 2003 roku - dowiedziała się „Rzeczpospolita".

W 2012 r. w sprawie programów interweniowali u ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza działacze Kampanii Przeciw Homofobii. Programy zmieniono pod koniec ubiegłego roku. W programach znalazły się elementy teorii gender.

Głosi ona, że role i zachowania, odpowiednie dla mężczyzn i kobiet, są narzucone im przez społeczeństwo, a nie przez biologię. W programach pojawił się punkt zatytułowany „tożsamość płciowa".

W jego ramach położne będą uczyć się różnic między „płcią biologiczną" i „płcią społeczną" oraz o problemach z tożsamością płciową.

„Zmiany opracował zespół powołany przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych. Recenzował je prof. Zbigniew Lew-Starowicz, konsultant krajowy w dziedzinie seksuologii" - mówi dyrektor centrum, dr Barbara Kot-Doniec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.