PARTNER PORTALU
 • BGK

W szkołach egzaminy więc uczniowie mają już "wakacje"

 • PAP/Metro    25 kwietnia 2014 - 07:11
W szkołach egzaminy więc uczniowie mają już "wakacje"

- Od początku kwietnia szkoły działają w trybie półwakacyjnym. I nie ma na nie mocnych.
Dziś prawie 380 tys. gimnazjalistów pisze test z języka obcego kończący trzydniowy maraton egzaminacyjny. W tym czasie prawie 800 tys. uczniów I i II klas ma wolne. Szkoły niemal z automatu ogłaszają, że w czasie egzaminów lekcji nie ma. Egzamin wprowadza także rozluźnienie do tych podstawówek, które mieszczą się w jednym budynku z gimnazjami (a to niemal co trzecia szkoła podstawowa w kraju). Dzieci tego dnia albo nie mają lekcji, albo wychodzą do kina lub na wycieczkę i często trzeba je wcześniej odebrać. Rodzice muszą wziąć wolne, zaangażować dziadków albo zdać się na szkolną świetlicę - informuje "Metro".

Czytaj też:  Egzaminy wcale nie oznaczają, że szkoły muszą być puste

A za chwilę majówka. Potem matury - i znów luzy dla licealistów i gimnazjalistów, którzy uczą z nimi w jednym budynku. No i ostatnie dwa tygodnie roku szkolnego, kiedy oceny są już wystawione i w szkołach panuje zupełne rozprężenie.

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska problem zna i rozumie, ale odsyła rodziców do dyrektorów szkół, którzy organizują pracę swoich placówek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • puszatek, 2014-04-27 16:18:54

  Do egzaminator: No, Ty to juz na pewno jesteś przepracowany. Wara od nauczycieli.
 • reformator, 2014-04-25 18:35:31

  Proponuje 1 miesiąc nauki a pozostałe wolne na religijne i patriotyczne rozmyślania. Nauczycielom 300 % średniej krajowej, będą popierali rządzącą mafię.
 • egzaminator, 2014-04-25 10:33:55

  "Przepracowani" nauczyciele się zapłaczą, a dzieci płaczą, że nie mogą iść do szkoły. Ten cyrk z egzaminami i sprawdzianami jest całkowicie zbędny.