PARTNER PORTALU
 • BGK

W szkole nauczą jak dbać o kręgosłup

 • Przegląd prasy/ Gazeta Wyborcza Rzeszów    20 września 2012 - 10:44
W szkole nauczą jak dbać o kręgosłup

Fizjoterapeutka z Rzeszowa wkracza do szkół z własnym programem edukacyjnym dotyczącym prawidłowej postawy ciała. Aktualnie pracuje z dorosłymi między 30. a 40. rokiem życia, ale twierdzi, że gdyby w szkole mówiono, jak dbać o prawidłową postawę, to jej pacjenci nie mieliby teraz problemów z kręgosłupem.
W ramach akcji społecznej, która właśnie wystartowała w Rzeszowie, fizjoterapeutka chce odwiedzać szkoły i przedszkola i rozmawiać z dziećmi na temat tego, jak np. powinny siedzieć w ławce, a jak przed komputerem, jak nosić plecak. Udział szkół w konsultacjach jest bezpłatny.

Konsultacje trwają godzinę. W tym czasie specjalistka pokazuje szkielet z kręgosłupem i opisuje jego budowę, a także prezentuje poduszki ortopedyczne pod odcinek szyjny i lędźwiowy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (3)

 • FUNDACJA AZP, 2012-09-21 09:03:13

  Szanowna Pani Czy nie dostrzega w jakich ławkach siedzą dzieciaki ? co da dyskusja na ten temat - skoro dziecko bezpośrednio narażone jest na utrwalanie schorzenia. Zapraszam do zapoznania się z Raportem. Sanepid w całym kraju badał, w jakich warunkach uczą się dzieci. Sprawdzano m. in. czy rozmia...ry szkolnych mebli były dostosowane do wzrostu uczniów. Wyniki nie napawają optymizmem. Na Podkarpaciu nieprawidłowości wykryto w ponad 27 proc. podstawówek oraz prawie 16 proc. gimnazjów! W dodatku tylko 13,5 proc. szkół posiadało w 2006 roku nowe meble z certyfikatami, a aż blisko 29 proc. nie posiada takich mebli wcale! Do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło w tym temacie - tu należałoby pomyśleć jak temu zapobiec.  rozwiń
 • NAUCZYCIEL, 2012-09-21 08:40:05

  Jak mi wiadomo to w Polsce jest organizacja,która zajmuje się kompleksowo tym zagadnieniem - mam na myśli Fundację AZP . To zespół specjalistów znających sie na problematyce i umiejący ją rozwiązać - nie przez gadanie. Absencja wynikająca z schorzeń przykręgosłupowych jest duża w środowisku już... nastolatków. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle poważne konsekwencje w wieku dorosłym. Wzrastający z roku na rok procent dzieci z wadami postawy zmusiła ich do głębszego i szerszego zainteresowania się problematyką profilaktyki wad postawy. Proponuje autorce aby skontaktowała sie z nimi a wówczas projekt może być ciekawszy !  rozwiń
 • fikus, 2012-09-20 19:13:13

  To rozumiem. Dobry biznes. PoduszkiNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: