PARTNER PORTALU
  • BGK

W Tarnowie powstaną kierunki artystyczne?

  • PAP    15 czerwca 2011 - 16:20
W Tarnowie powstaną kierunki artystyczne?

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wraz z władzami miasta chce od roku akademickiego 2012/2013 uruchomić kształcenie na kierunkach artystycznych - plastycznych i muzycznych.
Tarnów byłby drugim, po Krakowie, ośrodkiem oferującym takie studia w Małopolsce.

W środę list intencyjny w tej sprawie podpisali prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała oraz rektor uczelni Stanisław Komornicki. Szczegóły przedsięwzięcia mają zostać doprecyzowane w porozumieniu, które powinno zostać podpisane do 20 listopada tego roku.

- Tworząc wydziały artystyczne zapełniamy bardzo dużą niszę, jest to duża szansa, aby pozyskać nowych studentów - uczelnie o podobnym profilu, w południowej Polsce znajdują się jedynie w Krakowie oraz w Kielcach - mówił prezydent Ryszard Ścigała (oceń prezydenta).

Czytaj też: Miliardy z budżetu na studia wyższe

Na mających powstać wydziałach akademickich, docelowo planowane są cztery kierunki kształcenia - plastyczny (m.in. design, szkło artystyczne, kamieniarstwo), muzyczny (klasyczny i rozrywkowy), realizacja dźwięku i edukacja artystyczna.

Wydziały kształcenia artystycznego korzystałyby z istniejącej i ciągle rozbudowywanej bazy tarnowskich artystycznych szkół średnich. Planowane inwestycje w Zespole Szkół Muzycznych to m.in.: budowa domu perkusisty, a w dalszej perspektywie również sali koncertowej, budynku administracyjno-dydaktycznego i hali sportowej.

Modernizacja kompleksu Zespołu Szkół Plastycznych obejmowała m. in. dobudowanie trzech nowych budynków oświatowych m.in. sali gimnastycznej oraz warsztatów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.