W Tarnowie powstaną kierunki artystyczne?

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wraz z władzami miasta chce od roku akademickiego 2012/2013 uruchomić kształcenie na kierunkach artystycznych - plastycznych i muzycznych.
W Tarnowie powstaną kierunki artystyczne?
Tarnów byłby drugim, po Krakowie, ośrodkiem oferującym takie studia w Małopolsce.

W środę list intencyjny w tej sprawie podpisali prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała oraz rektor uczelni Stanisław Komornicki. Szczegóły przedsięwzięcia mają zostać doprecyzowane w porozumieniu, które powinno zostać podpisane do 20 listopada tego roku.

- Tworząc wydziały artystyczne zapełniamy bardzo dużą niszę, jest to duża szansa, aby pozyskać nowych studentów - uczelnie o podobnym profilu, w południowej Polsce znajdują się jedynie w Krakowie oraz w Kielcach - mówił prezydent Ryszard Ścigała (oceń prezydenta).

Czytaj też: Miliardy z budżetu na studia wyższe

Na mających powstać wydziałach akademickich, docelowo planowane są cztery kierunki kształcenia - plastyczny (m.in. design, szkło artystyczne, kamieniarstwo), muzyczny (klasyczny i rozrywkowy), realizacja dźwięku i edukacja artystyczna.

Wydziały kształcenia artystycznego korzystałyby z istniejącej i ciągle rozbudowywanej bazy tarnowskich artystycznych szkół średnich. Planowane inwestycje w Zespole Szkół Muzycznych to m.in.: budowa domu perkusisty, a w dalszej perspektywie również sali koncertowej, budynku administracyjno-dydaktycznego i hali sportowej.

Modernizacja kompleksu Zespołu Szkół Plastycznych obejmowała m. in. dobudowanie trzech nowych budynków oświatowych m.in. sali gimnastycznej oraz warsztatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE