PARTNER PORTALU
  • BGK

W Zielonej Górze ruszyła Lubuska Akademia Rozwoju

  • PAP/MIW    18 lipca 2016 - 17:08
W Zielonej Górze ruszyła Lubuska Akademia Rozwoju
Inauguracyjny zjazd Lubuskiej Akademii Rozwoju odbył się 18 lipca. (fot. : lubuskie.pl).

• W Zielonej Górze odbył się pierwszy zjazd Lubuskiej Akademii Rozwoju.
• Organizatorem Akademii jest samorząd województwa lubuskiego, a fundusze na ten cel pochodzą ze środków własnych Urzędu Marszałkowskiego.
• Chcemy pokazać, że działania firmy i lokalnego samorządu oraz regionu to powiązane ze sobą organizmy gospodarcze - tłumaczy marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.
Dostarczenie wiedzy o teorii i praktyce wynikającej z realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego, płynących z tego tytułu korzyści dla samorządów i przedsiębiorstw oraz pomoc w skutecznym aplikowaniu o środki unijne – to cele zainaugurowanej w Zielonej Górze Lubuskiej Akademii Rozwoju.

Organizatorem Akademii jest samorząd województwa lubuskiego, a fundusze na ten cel pochodzą ze środków własnych Urzędu Marszałkowskiego.

W pierwszym zjeździe Akademii, który odbył się 18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, wzięło udział około 250 osób, głównie przedsiębiorców i samorządowców, czyli potencjalnych beneficjentów, którzy sięgają po unijne dotacje.

- Chcemy pokazać, że działania firmy i lokalnego samorządu oraz regionu to powiązane ze sobą organizmy gospodarcze. Naszym celem jest bardziej solidarny, zrównoważony rozwój. W osiągnięciu tego celu ma pomóc Lubuska Akademia Rozwoju, będąca platformą zdobywania potrzebnej do tego wiedzy przez samorządowców i przedsiębiorców - powiedziała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Akademia zostanie podzielona na bloki tematyczne dotyczące szeroko rozumianej polityki regionalnej. Będą one obejmowały takie zagadnienia jak np.: wykorzystanie środków unijnych, m.in. do podnoszenia poziomu kształcenia zawodowego i kwalifikacji pracowników sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Ponadto podczas zjazdów będą poruszane tematy zawiązane ze sprawami społecznymi, ochroną zdrowia, zagadnienia ochrony środowiska i rolnictwa, infrastruktury transportowej oraz wsparcia przedsiębiorczości, innowacji czy promocji marek produktowych.

Dodatkowo po każdych zajęciach zostanie przeprowadzona ankieta, której celem będzie poznanie potrzeb słuchaczy i określenie tematów przygotowywanych na kolejne zjazdy. Zajęcia w ramach Lubuskiej Akademii Rozwoju poprowadzą eksperci i praktycy poszczególnych dziedzin, objętych Regionalnym Programem Operacyjnym.

- Myślę, że potrzeba jeszcze lepszej komunikacji z naszymi beneficjentami. My realizujemy szkolenia. Jednak w gąszczu przepisów, które są podstawą wdrażania polityki regionalnej, taka instytucja jak Lubuska Akademia Rozwoju poprawi tę komunikację - dodała marszałek.

Łącznie w ramach Akademii zaplanowano 11 zjazdów, w tym dziewięć wykładowych, sesję inauguracyjną i absolutoryjną. Będą one odbywały się od 18 lipca br. do 26 maja 2017 - raz w miesiącu, zawsze w piątki od godz. 11 w cyklu 3x45 minut.

Każdy słuchacz Lubuskiej Akademii Rozwoju otrzyma indeks, który będzie podstawą zaliczenia końcowego testu i otrzymania certyfikatu ukończenia tego szkolenia. Dla słuchaczy z najlepszymi wynikami oraz najlepszą frekwencją przewidziano nagrody.

Urząd Marszałkowski poinformował, że zostały jeszcze wolne miejsca. Zapisy na stronie www.akademia.lubuskie.pl lub pocztą elektroniczną na adres: akademia@lubuskie.pl. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.