PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacje dla 600 dzieci z poszkodowanych gmin

  • PAP    28 lipca 2011 - 18:22
Wakacje dla 600 dzieci z poszkodowanych gmin

Prawie 600 dzieci z trzech - dotkniętych przez nawałnice - powiatów regionu radomskiego, skorzysta z letniego wypoczynku sfinansowanego w całości przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pierwsza grupa dzieci wyjedzie w niedzielę.
Na wakacje pojadą dzieci z 7 gmin powiatów: radomskiego, białobrzeskiego i przysuskiego.

Organizacją letniego wypoczynku zajęła się radomska delegatura Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Jak powiedziała PAP szefowa placówki, Dorota Sokołowska, wyjazdy dzieci odbędą się w trzech turach.

"Pierwszych prawie 100 osób wyjedzie w niedzielę do Zakopanego. Dwa następne turnusy odbędą się w sierpniu w nadmorskich miejscowościach Jarosławiec i Dąbki" - poinformowała Sokołowska.

Dwutygodniowy pobyt dzieci na wakacjach w całości sfinansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na wypoczynek jednego dziecka resort edukacji przeznaczył 1 tys. zł.

W ramach pomocy dzieciom z gmin poszkodowanych przez nawałnice, MEN przeznaczy również pieniądze na wypłatę jednorazowych zasiłków losowych na cele edukacyjne w wysokości 1 tys. zł. Uczniowie mogą ubiegać się także o zasiłek szkolny, który otrzymuje osoba znajdująca się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.

Przyznanie zasiłku szkolnego nie jest uzależnione od spełniania kryterium dochodowego. Wysokość zasiłku może jednorazowo wynosić 455 zł. W przypadku znacznego zmniejszenia dochodów w rodzinie uczniowie mogą także występować o stypendia szkolne, wypłacane w nowym roku szkolnym.

Według szacunków wojewody mazowieckiego, wichury, które dwa tygodnie temu przeszły nad Mazowszem, spowodowały uszkodzenie 300 budynków mieszkalnych, 500 budynków gospodarczych i ponad 13 tys. tuneli foliowych. Straty poniosło ponad 2900 gospodarstw rolnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.