PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacje dzieci z terenów zniszczonych

  • PAP    19 sierpnia 2011 - 11:46
Wakacje dzieci z terenów zniszczonych

Dwutygodniowe wakacje nad morzem, w górach i nad jeziorami sfinansowało MEN dzieciom z terenów zniszczonych w wyniku tegorocznych nawałnic.
Z pomocy, która wyniosła 900 tys. zł skorzystało 866 dzieci – poinformował w piątek resort edukacji.

Czytaj też: Specjalne zasiłki z ministerstwa dla dzieci

„W wyniku działania sił natury wiele rodzin straciło niejednokrotnie dorobek swojego życia. Dzieci z tych rodzin zostały narażone na stres i wyjątkowo silne przeżycia emocjonalne. Aby zminimalizować efekty jakie one pozostawiły, podczas czternastodniowych kolonii i obozów realizowany jest program o charakterze edukacyjnym i rekreacyjno-wypoczynkowym, z wykorzystaniem elementów aktywności twórczej i sportowej” – poinformował resort edukacji na swojej stronie internetowej.

MEN zaznacza, że podczas wyjazdów zapewniono obecność wykwalifikowanych psychologów i kompleksową opiekę lekarską.

Nabór uczestników na wyjazdy prowadziły kuratoria oświaty, przekazując dane o liczbie poszkodowanych dzieci do MEN. Wyjazdy koordynowały organizacje pozarządowe m.in. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Czerwony Krzyż i Związek Harcerstwa Polskiego.

Największa grupa – 658 dzieci z województwa mazowieckiego, podlaskiego i podkarpackiego – spędziła wakacje nad morzem. 134 dzieci z województw lubelskiego i łódzkiego przebywało w centralnej Polsce, 32 dzieci z Małopolski – w górach, a 42 z Dolnego Śląska – nad jeziorami, w województwie lubuskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.