PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacyjne remonty w łomżyńskich szkołach

  • GK    14 sierpnia 2013 - 13:49
Wakacyjne remonty w łomżyńskich szkołach

Największa inwestycja prowadzona jest w budynku Szkoły Podstawowej nr 10 i Publicznego Gimnazjum nr 2, gdzie już od prawie roku trwa termomodernizacja.
W budynku przy ul. Niemcewicza, który zajmują SP 10 i PG 2 wymienione zostały już wszystkie okna. Obecnie trwają prace przy ocieplaniu ścian zewnętrznych oraz kończona jest wymiana instalacji centralnego ogrzewania wewnątrz budynku.

Całość prac wartych ponad 4 mln zł zakończy się w październiku. Inwestycja jest realizowana przy finansowym wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo do połowy sierpnia powinny się zakończyć remonty korytarzy i wymiana drzwi do sal w Szkole Podstawowej nr 10.

W Publicznym Gimnazjum nr 1 kończony jest remont łazienki i wc dla chłopców oraz wymiana instalacji wodno - kanalizacyjnej.

W Zespole Szkół Specjalnych do połowy sierpnia powinny być przystosowane do potrzeb uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich łazienki i szatnie. W II Liceum Ogólnokształcącym trwają prace przy remoncie dachu, a w III LO modernizacja instalacji wodno - kanalizacyjnej.

W Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 prowadzone są prace malarskie w sali gimnastycznej, a w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 odkopano fundamenty i ściany fundamentowe budynku sali gimnastycznej i po ich wyschnięciu wykonawca przystąpi do wykonania izolacji ścian.

Rozpoczęto również demontaż obróbek blacharskich na dachu. Prace powinny zakończyć się jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Większe lub mniejsze remonty prowadzone są również w przedszkolach. W Przedszkolu Publicznym nr 5 wykonywana jest ścianka działowa, a w Przedszkolu nr 14 powstaje platforma schodowa dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych i wymieniana jest nawierzchnia dojść do budynku. W Przedszkolu nr 15 przeprowadzono modernizację dachu i obróbek blacharskich.

Przedszkole Publiczne nr 9 opracowało dokumentację techniczną przebudowy ciągów pieszo jezdnych i budowy bramy wjazdowej na teren obiektu. Środki na dofinansowanie tych prac stara się pozyskać w PFRON-ie.

Niebawem rozpocznie się budowa sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego. Miasto ogłosiło już przetarg na wyłonienie wykonawcy tych prac. Z gotowego obiektu uczniowie II LO będą mogli się cieszyć w połowie 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.