PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałęsa spotka się z dyrektorem ECS?

  • PAP    12 maja 2011 - 18:14
Wałęsa spotka się z dyrektorem ECS?

Lech Wałęsa nie wyklucza, że spotka się z nowym dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerskim.
Sprzeciwiając się jego nominacji, b. prezydent wycofał się w kwietniu z udziału w radzie programowej ECS.

- W życiu wszystko jest możliwe, nie wykluczam takiej możliwości - powiedział w czwartek dziennikarzom Wałęsa, zapytany czy jest gotów spotkać się w najbliższym czasie z nowym szefem ECS.

Czytaj też: Basil Kerski dyrektorem ECS

Były przywódca Solidarności już na początku marca, kiedy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (oceń prezydenta) ogłosił, że na czele ECS stanie Kerski (wygrał konkurs na to stanowisko), zapowiedział, że zrezygnuje z udziału w radzie ECS. Tłumaczył, że jego kandydatem na szefa ECS był sygnatariusz Porozumień Sierpniowych Bogdan Lis.

Wałęsa dodał, że nie będzie uczestniczył 14 maja w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę ECS. Wyjeżdża w tym czasie za granicę.

Były prezydent zapytany, czy będzie wspierał ECS, odpowiedział: - Dyskutujemy, ja centrum zawsze wspierałem i będę wspierał. Natomiast czy fizycznie będę w tym uczestniczył, to nie wiem, ale to zawsze będzie moim oczkiem uwagi.

Na początku maja przy okazji podpisywania kontraktu na kierowanie ECS Kerski mówił dziennikarzom, że chciałby spotkać się z Wałęsą. Przyznał, że osobiście bardzo boli go protest b. prezydenta. - Ten konflikt wokół Lecha Wałęsy utrudnia nam wszystkim pracę. Tu nie ma zwycięzców - mówił wówczas dyrektor ECS.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.