PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa dopłaci do podwyżek dla nauczycieli

  • bad    12 kwietnia 2018 - 22:30
Warszawa dopłaci do podwyżek dla nauczycieli
Warszawa dopłaci do podwyżek nauczycieli (fot. pixabay)

Wydatków na podwyżki nauczycieli Warszawa nie miała w swoim budżecie, ale będzie musiała je pokryć.
Zdaniem stołecznych urzędników nie sprawdziły się zapowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zapewniało, że przekaże samorządom pieniądze na podwyżki dla nauczycieli. W praktyce żadnego przypływu środków do kasy miasta nie było - informuje Radio Kolor.

- To kolejna sytuacja, kiedy MEN nie przewiduje dodatkowych środków na wynagrodzenia dla nauczycieli - mówi Katarzyna Pienkowska z urzędu miasta.

Pienkowska dodaje, że nauczyciele mogą być spokojni, bo pieniądze na pewno się znajdą.

Warszawski samorząd przypominają, że pokrył także niemałe koszty reformy oświaty, wyniosły one 52 miliony złotych. Na zmiany, a więc likwidację gimnazjów i dostosowanie szkół do reformy, resort edukacji przekazał Warszawie 3,5 mln zł.

Do nauczycielskich pensji dopłacą także samorządy innych miast. W Toruniu niedobór finansowania środków na wynagrodzenia do pokrycia ze środków własnych miasta wyniesie 8,5 mln zł, czyli jedną trzecią kwoty wzrostu wynagrodzeń.

W Łodzi zapewnienie pomocy pedagogiczno-psychologicznej w przedszkolach i szkołach podstawowych będzie kosztować 3 mln zł, czego subwencja nie obejmuje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Nauczycielka, 2018-04-15 11:50:51

    O jakich podwyżkach jest tutaj mowa? To chyba lekka korekta pensji in plus. Podwyżki to 500-1000 złotych, a ja dostałam na rękę 90 zł i to po tylu latach pracy. Moje obecne wynagrodzenie to 2700, a mam stopień n-la mianowanego. W tym roku, podobnie jak moje koleżanki, zwalniamy się i zakładamy własn...y biznes, bo w szkole nie ma przyszłości, perspektyw na lepsze zarobki. Dlatego nie dziwię się młodym ludziom, że nie chcą pracować w szkole. Pani Minister!!!! Niech Pani zasięgnie opinii swoich kolegów nauczycieli, co oni o tej "podwyżce" myślą. Czy naprawdę Polski nie stać na to, aby nauczyciele przyzwoicie zarabiali, a nie dziadowali?????  rozwiń