Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Lublin czy Gdańsk. Ile wynoszą dodatki motywacyjne dla nauczycieli?

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, warszawski ratusz porównał wysokość dodatków motywacyjnych dla nauczycieli w kilku największych miastach Polski. Co wynika z przekazanych danych?
Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Lublin czy Gdańsk. Ile wynoszą dodatki motywacyjne dla nauczycieli?
W Warszawie tegoroczny budżet na wynagrodzenia dla nauczycieli to 1,5 mld zł, w tym 190 mln zł na dodatki motywacyjne (fot. UM Warszawa)

Okazuje się, że stołeczni nauczyciele mogą liczyć na na najwyższą finansową motywację. Średnio jest to 600 zł miesięcznie. Jak zaznaczają urzędnicy, w innych miastach w Polsce są one znacznie niższe. Przykładowo we Wrocławiu i Krakowie wynoszą ok. 300 zł. W Lublinie jest to ok. 200 zł. Poznań i Łódź na motywację nauczycieli wydaje średnio ok. 150 zł. Zaś Gdańsk – 140 zł.

W Warszawie tegoroczny budżet na wynagrodzenia dla nauczycieli to 1,5 mld zł, w tym 190 mln zł na dodatki motywacyjne.

- Nie tylko od święta pamiętamy o nauczycielach i pracownikach obsługi. Robimy tak od 11 lat. Mimo zmian ogólnopolskich, staramy się stwarzać jak najlepsze warunki pracy, płacy i rozwoju zawodowego pracownikom oświaty – mówi Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy i dodaje – to są przede wszystkim podwyżki, bezpłatne szkolenia i warsztaty, a także wyposażenie szkół w pomoce dydaktyczne.

źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe


W stolicy w publicznych szkołach i przedszkolach pracuje ponad 26 500 nauczycieli, w tym 10 824 dyplomowanych, 7 453 mianowanych, 6 557 kontraktowych i 1 694 stażystów. Najwięcej, bo ponad 16 tys. nauczycieli pracuje w szkołach podstawowych. W stolicy nauczyciele są wspierani finansowo – od 2006 roku ich pensje wzrosły średnio o 50% (2006 – 3 191 zł, 2017 – 4 813 zł).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE