PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, studia: Brytyjski Uniwersytet Coventry otworzy swoją filię w Polsce. Przez brexit

  • PAP/AT    9 listopada 2016 - 07:38
Warszawa, studia: Brytyjski Uniwersytet Coventry otworzy swoją filię w Polsce. Przez brexit
Uczelnia nie chce stracić studentów po Brexicie (fot.sp.edu.pl)

Przedstawiciele Uniwersytetu Coventry planują otwarcie filii w Warszawie dla studentów ze środkowej i wschodniej Europy. Obawiają się, że brexit utrudni dostęp do przeznaczonych dla nich programów.
Uczelnia nie chce stracić studentów po Brexicie. W to graj naszej stolicy, która razem z innymi miastami zamierza ściągnąć inwestycje z Wysp - pisze "Puls Biznesu".

Takiej inwestycji nigdy jeszcze w stolicy nie było. Przedstawiciele Uniwersytetu Coventry, którego historia sięga 1843 r., przyjechali do Warszawy. Rozważają otwarcie filii dla studentów ze środkowej i wschodniej Europy, gdyż obawiają się, że brexit utrudni dostęp do przeznaczonych dla nich programów.

Spotkanie odbyło się w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

"To pierwsza, robocza wizyta. Kolejna będzie w grudniu. Do Warszawy przyjedzie przedstawiciel kierownictwa uczelni" - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Czytaj też: Uczelnie publiczne zawyżają opłaty rekrutacyjne

W stolicy Polski przedstawiciele uniwersytetu odwiedzili dwa potencjalne miejsca. Chodzi o kilka tysięcy metrów kwadratowych, a jednym z branych pod uwagę biurowców jest Atrium Centrum - podaje "Puls Biznesu".

Przedstawiciele uczelni nie ujawniają szczegółów. "Coventry University nieustannie szuka nowych sposobów na ściągnięcie studentów. Mamy międzynarodową sieć biur, które nas promują, informują o możliwości stypendiów i dostarczają informacji o naszych badaniach. Mamy biuro w Brukseli, ale jesteśmy gotowi sprawdzić inne opcje, by znaleźć w UE kolejnych partnerów" - brzmi oświadczenie biura prasowego Coventry University.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Nieadmin, 2016-11-12 15:59:01

    W angli za studia sie placi a w polsce nie. Jaki wiec sens w tym by tworzyc studia ktore kosztuja £9000 za rok.