PARTNER PORTALU
  • BGK

Warsztaty wiklinowe w Europejskim Centrum Bajki

  • PAP    30 kwietnia 2013 - 09:11
Warsztaty wiklinowe w Europejskim Centrum Bajki

Litery składające się na napis „Pacanów”, postaci bajkowe, ogródek z płotkiem to m.in. wykonają uczestnicy warsztatów wikliniarskich, które odbędą się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.
Pięciodniowe zajęcia rozpoczną się 1 maja. Jak powiedziała dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie Karolina Kępczyk, każdy z uczestników warsztatów wykona jeden z elementów wiklinowych, który wspólnie z innymi utworzy dekorację trasy, którą przejdzie bajkowy korowód tegorocznego Festiwalu Kultury Dziecięcej.

Pod okiem wikliniarki i malarki z Buska Zdroju Beaty Borek uczestnicy poznają techniki wyplatania nie tylko klasycznych przedmiotów z wikliny takich jak kosze, gazony czy kwietniki, ale również liter składających się na napis „Pacanów", wybraną podczas zajęć postać bajkową oraz wiklinowe płoty i okiennice.

„Chcemy stworzyć naturalną, spójną z Powiślem i Ponidziem dekorację. Bowiem okolice Pacanowa pełne są wierzb i wikliny. Ponadto będziemy zwiedzać Pacanów i gdy zauważymy zniszczony płot, zasugerujemy otoczenie go wikliną i przyozdobieniem kwiatami" - powiedziała Kępczyk.

Jak zapewniła na warsztaty może zgłaszać się każdy bez względu na wiek. Zajęcia będą odbywać się przez pięć dni. Zakończą się 5 maja.

Wszystkie wiklinowe przedmioty, które powstaną podczas warsztatów zostaną podarowane mieszkańcom Pacanowa. Zdaniem Kępczyk będą one mogły służyć nawet kilka lat tak jak jest to z figurą wiklinową Koziołka Matołka, która od czterech lat zdobi teren Europejskiego Centrum Bajki, a wykonana była na pierwszych warsztatach wiklinowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.