PARTNER PORTALU
  • BGK

Wątpliwe efekty reklamy reformy sześciolatków

  • PAP    9 stycznia 2014 - 07:09
Wątpliwe efekty reklamy reformy sześciolatków

Resort edukacji wydał fortunę na kampanie promujące reformę sześciolatków.
Ministerstwo Edukacji Narodowej jest liderem wśród resortów w wydawaniu pieniędzy na kampanie informacyjne. Od 2008 r. do końca ubiegłego wydało na ten cel ponad 31 mln zł - najwięcej w latach 2010 i 2011, kiedy rząd zachęcał rodziców, by posyłali sześciolatki do szkół - informuje "Rzeczpospolita".

MEN tłumaczy, że pieniądze wydał na projekt o nazwie "Ogólnopolskie kampanie upowszechniające model uczenia się przez całe życie". Składał się on z trzech kampanii społecznych: "Promocja edukacji dzieci sześcioletnich", "Promocja edukacji przez całe życie" i "Promocja wczesnej edukacji".

Resort edukacji przyznaje, że koszt trzech kampanii wyniósł ponad 23 mln zł. Sama promocja reformy dotycząca edukacji sześciolatków kosztowała łącznie 11 mln zł, z tego ok. 9 mln zł poszło ze środków UE, a ponad 2 min zł z budżetu.

Medialną ofensywę MEN skrytykowali eksperci. Wytknęli banalną treść spotu i porę emisji. Najłatwiej można było na niego trafić po północy i o 5-6 rano. Miliony wydane na promocję sztandarowej reformy poszły na marne. W 2012 roku do szkół poszło ok. 17 proc. sześciolatków, czyli o kilka punktów procentowych mniej niż rok wcześniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • inka, 2014-01-11 10:13:29

    najlepszą reklamą byłaby prawda i fakty - wystarczyło przygotować i wyposażyć szkoły i pokazać rodzicom efekty... tymczasem w szkołach rodzice widzą coś zgoła przeciwnego niż w reklamie, łączone przeładowane klasy, brak pomocy naukowych (na pakiet filmów edukacyjnych za 170 zł czekam już 7 lat ...i nic !!!),stare niedopasowane do uczniów ławki, ciągłe zmiany podręczników, pobożnym życzeniem jest tablica interaktywna w klasie czy komputer... rodzice przychodzą na wywiadówki i widzą stan szkół a minister kłamie im w telewizji jak to będzie cudownie, i jeśli małe dzieci posadzi się w ławkach to wyszkolimy już samych geniuszy za te NASZE zmarnowane pieniądze ktoś powinien iść siedzieć !!!!!!!  rozwiń
  • podpisałem, 2014-01-09 15:33:25

    W oświacie żyje się marnie, z oświaty - doskonale!