PARTNER PORTALU
  • BGK

We wrześniu Samorządowy Kongres Edukacji

  • GK    25 lipca 2012 - 16:29
We wrześniu Samorządowy Kongres Edukacji

Związek Gmin Wiejskich, dla dobra wspólnego samorządów, zrezygnował w tym roku ze swojego tradycyjnego kongresu na rzecz Samorządowego Kongresu Edukacji.
Na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, dyrektor biura Związku Miasta Polskich Andrzej Porawski poinformował, że 26 września w Warszawie, zamiast Kongresu Gmin Wiejskich, odbędzie się Samorządowy Kongres Edukacji.

– Mamy wstępne zapewnienie Kancelarii Prezydenta, że prezydent Bronisław Komorowski obejmie nasz kongres patronatem. W trakcie kongresu zakończymy także zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego – zapowiedział Andrzej Porawski.

Podkreślił, że wielka oświatowa debata będzie też dobrą okazją do prezentacji samorządowego projektu nowelizacji Karty nauczyciela i ustawy o systemie oświaty.

Czytaj też: Trójstronna gra o Kartę nauczyciela

Przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Mariusz Poznański zaprosił na kongres zarówno związki zawodowe, jak i przedstawicieli rządu. Poinformował, że debata będzie dwudniowa. Pierwszego dnia goście dyskutować będą w salach konferencyjnych Narodowego Centrum Sportu na Stadionie Narodowym, a drugiego – w Sali Kongresowej Pałacu Kultury, w której co roku obraduje Kongres Gmin Wiejskich.

– Będzie to dobra okazja do dyskutowania na trudne tematy i być może przerwania kręgu niemożności, bo na razie jest tak: „My płacimy, nauczyciele pracują, ale mamy dobrych i złych nauczycieli, a chcielibyśmy mieć najlepszych" – powiedział Mariusz Poznański. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • podatnik, 2012-08-14 22:13:45

    Będą robić "porządki" z nauczycielami... To niech to robią na podobnych zasadach finansowych: zjazd: sobota-niedziela, koszt dojazdu i hotelu: własny, jedzonko w MacDonaldzie, no i w poniedziałek 7.30 w pracy!
  • podpisałem, 2012-07-26 22:27:40

    Za ile będą dyskutować i dlaczego my za to zapłacimy?