PARTNER PORTALU
  • BGK

Weryfikacja danych zawartych w SIO

  • GK    22 grudnia 2011 - 12:25
Weryfikacja danych zawartych w SIO

Do 9 stycznia 2012 r. samorządy mają czas na złożenie w Ministerstwie Edukacji Narodowej korekty wykazu szkół i zestawienia łącznej liczby etatów nauczycieli.
Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas wysłała do wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków pismo w sprawie zweryfikowania zakresu zadań edukacyjnych realizowanych przez samorządy.

Udostępniła wykaz szkół i placówek prowadzonych przez samorządy oraz zestawienie zawierające dane o łącznej liczbie etatów nauczycieli zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze godzin z wyłączeniem nauczycieli przebywających na urlopach bezpłatnych i wychowawczych.

Dane opracowane zostały na podstawie Systemu Informacji Oświatowej, według stanu z 30 września 2011 r. i na 10 października 2011 r.

Liczba uczniów, szkół i nauczycieli ma posłużyć do wyliczenia ostatecznych kwot części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego na rok 2012. W wykazie oraz w zestawieniu ujęte są dane z uwzględnieniem korekt przekazanych MEN z kuratoriów oświaty do 2 grudnia tego roku. Zmiany dokonywane w plikach SIO poszczególnych szkół w terminie późniejszym nie są uwzględnione.

Minister jednocześnie zaapelowała do samorządów o dokonanie stosownej weryfikacji przypisanego zakresu zadań i zwrot podpisanych egzemplarzy wykazu i zestawienia w nieprzekraczalnym terminie do 9 stycznia 2012 r.

Przypomniała, że samorządy dokonujące korekt w wykazie powinny jednocześnie przekazać właściwemu kuratorowi oświaty pełną bazę danych SIO z naniesionymi poprawkami też do 9 stycznia 2012 r.

Weryfikacja liczby uczniów i nauczycieli dotyczy stanu z 30 września 2011 r., a w przypadku nauczycielskich kolegiów języków obcych oraz kolegiów pracowników służb społecznych jest to 10 października 2011 r.

– Zmiana liczby uczniów oraz nauczycieli, która nastąpiła po dniu sprawozdawczym, nie może być przedmiotem korekty – przypomina Krystyna Szumilas. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.