WFOŚiGW w Katowicach ufundowało "Zieloną pracownię"

W Miasteczku Śląskim powstała pierwsza „Zielona pracownia” dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Pracownia znacząco polepszy warunki kształcenia młodych przyrodników.
WFOŚiGW w Katowicach ufundowało "Zieloną pracownię"
W uroczystości otwarcia pracowni wzięli udział m.in. Andrzej Pilot - prezes WFOŚiGW w Katowicach oraz Krzysztof Nowak - burmistrz Miasteczka Śląskiego (WFOŚiGW w Katowicach)

Pracownia powstała w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. Teodora Christopha w Miasteczku Śląskim, w ramach konkursu „Zielona pracownia” WFOŚiGW w Katowicach. Fundusz przeznaczył na jej utworzenie 29,8 tys. złotych.

Pracownia została wyposażona w zestawy do doświadczeń i eksperymentów przyrodniczych, pomoce ekspozycyjne (modele narządów) oraz powiększoną bibliotekę przyrodnika (atlasy, albumy ekologiczne).

Ponadto pracownię doposażono w nowoczesne technologie i multimedia – tablicę interaktywną i rzutnik multimedialny, komputer, głośniki, urządzenia wielofunkcyjne i aparat fotograficzny. Nie obyło się także bez remontu pomieszczenia – zainwestowano w nowe krzesła, ławki, biurka, witryny, komody i biblioteczkę.

Konkurs „Zielona pracownia” był skierowany do klas 4-6 szkół podstawowych. Łącznie nagrodzono w nim 21 projektów.

Zielona pracownia w SP nr 1 w Miasteczku Śląskim (fot. WFOŚiGW Katowice)
Zielona pracownia w SP nr 1 w Miasteczku Śląskim (fot. WFOŚiGW Katowice)

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU